Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес продължава да е на две мнения, след като постави нежелан рекорд във Висшата лига
CNN News | 2024-02-01 | 14:21:37

Откакто се присъедини към Ливърпул през 2022 г., Дарвин Нунес продължава да бъде забавно, но поляризиращо присъствие в английската Висша лига.

От една страна, 24-годишният футболист има всички физически качества, за да бъде нападател от световна класа. Той е бърз, силен и показа признаци, че може да бележи от почти навсякъде, когато е в настроение.

Но уругваецът също е суров и мнозина се съмняват дали той има техническите възможности да бъде постоянна заплаха на самия връх на спорта.

Това съпоставяне беше напълно ясно при победата на Ливпул в лигата срещу Челси в сряда, където Нунес пропусна дузпа, направи чудесна асистенция и след това постави нежелан рекорд.

Въпреки че червените спечелиха с 4-1, резултатът можеше да бъде още по-категоричен, ако Нунес не уцели рамката четири пъти – рекорд във Висшата лига за един мач.

Две от тези пропуснати положения бяха брилянтни усилия на нападателя, но другите две бяха възможности, които той наистина трябваше да реализира.

Първата беше пропусната дузпа малко преди полувремето, която въпреки че удари добре, той насочи към гредата. Вторият беше удар с глава през втората част, който наистина трябваше да бъде гол.

Въпреки пропуснатите шансове, Нунес се появи с брилянтна асистенция за Луис Диас, който направи 4-1 за шесткратните европейски шампиони.

Когато беше попитан за представянето на неговия нападател след мача, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се опита да го оцени положително.

„Помислете си, че сте в неговите ботуши, какво е чувството. Пропусна дузпа, можеше да се види на полувремето, той беше наистина разстроен от себе си. После пропуснат удар с глава от близка дистанция, но след това вкараха гол. Той остава в играта“, каза Клоп пред репортери.

„Направо е лудост, че той създава толкова много (шансове). Представете си за секунда, че той ще ги вземе всичките, числата ще бъдат абсолютно безумни до степен, в която вече няма да ги разбирате.

Според Висшата лига, Нунес сега води по големи шансове, пропуснати този сезон (20), три повече от Ерлинг Халанд от Манчестър Сити, който е втори.

Нападателят на Ливърпул също отправи най-много удари, беше хванат най-много пъти в засада и уцели рамката повече от всеки друг играч в лигата този сезон.

Агент на хаоса

Въпреки липсата му на авангардни позиции пред вратата, феновете на Ливърпул изглежда са се влюбили в нападателя, пеейки му серенади със скандирания през целия мач срещу Челси.

„Мислех, че той направи всичко, освен да вкара гол. Той ще бъде кошмар за [бранителите] да играят срещу него, независимо дали вкарва или не“, каза експертът и бивша звезда на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд пред TNT Sports след мача.

„Той те натъква на лоши места, той е агресивен, той рикошира всичко […] той е шепа хора, които в крайна сметка ще получат голове в този клуб.“

Със седем гола в лигата до момента през този сезон, Нунес несъмнено беше ключова част от изкачването на своя отбор до върха на Висшата лига – сега той се намира на пет места пред Манчестър Сити на второ място, след като е изиграл един мач повече.

Ако Ливърпул иска да се справи с предизвикателството за титлата от действащия шампион на лигата, ще трябва да разчита на хора като Нунес, за да продължи да намира вратата на вратата.

Дали ще успее да направи това тепърва предстои да видим, но феновете на Ливърпул със сигурност ще се насладят на своя агент на хаоса и в двата случая.

Източник: cnn.com