Нападателят на Манчестър Сити с четири гола Ерлинг Хааланд отхвърли критиките на Рой Кийн
Breaking News | 2024-05-04 | 23:16:33

Ерлинг Хааланд отхвърли критиките на Рой Кийн, след като взриви Манчестър Сити с категорична победа над Уулвс с четири гола.

Бивш Полузащитникът на Manchester Untied Кийн сравни плодовития нападател на Сити с „играч от Втора лига“, когато говори за общата му игра миналия месец.

Халанд остави тези забележки настрана с унищожително завръщане към върхова форма, когато Сити разби Уулвс 5- 1, за да запазите контрола над надпреварата за титлата във Висшата лига.

Блокбъстър от @ErlingHaaland! ✨#ManCitypic.twitter.com/GoviUvmCkL

— Манчестър Сити (@ManCity) 4 май 2024 г.

„Аз не ми пука толкова много за този човек, така че всичко е наред“, каза Хааланд в интервю за телевизионен оператор от родната си Норвегия.

Всяко огорчение вероятно се корени в дългогодишната вражда на Кийн с Хааланд баща Алф-Инге. Кийн беше известен с изгонването си за ужасяващо битка с Хааланд старши през 2001 г.

Халанд изуми Уулвс с хеттрик през първото полувреме, две от които бяха дузпи, и увеличи резултата си за кампанията до 36 в всички състезания с брилянтен четвърти.

Резервираният Хулиан Алварес завърши точкуването, докато Сити се върна на точка от лидера Арсенал на върха на таблицата с мач по-малко.

„Просто трябва да спечелим мачовете си сега, да се отпуснем тази вечер и да се съсредоточим върху Фулъм“, добави Хааланд.

Халанд вкара 52 гола в блестящия си първи сезон в Сити и мениджърът Пеп Гуардиола настоя, че всяко отпадане във формата през този сезон се дължи до голяма степен на проблемите му с контузия.

Гуардиола каза: „Той беше контузен. За да се върне в най-добрата си форма, му трябва време. Толкова е висок. Той не е като Джереми (Доку) или Фил (Фодън).

„Щастлив съм за представянето му и изключителните му голове, както и за дузпите, защото знаем колко понякога не са лесни.

„Но второто и четвъртото бяха невероятни. Наистина се радвам за него.”

Сити има три оставащи мача в сравнение с два на Арсенал.