Нашествието на пчели спря четвъртфинала в Индиън Уелс, но новият герой на тениса спасява положението
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-15 | 14:03:22

BNP Paribas Open – обикновено наричан Индиън Уелс – беше оживен в четвъртък, след като рояк пчели причини дълго забавяне на четвъртфиналния мач между Карлос Алкараз и Александър Зверев.

Резултатите бяха изравнени при 1-1 в първия сет, когато Алкараз започна да пляска във въздуха. Първоначално не беше съвсем ясно какво се случва, но след това главният съдия Мохамед Лахиани беше принуден да спре производството, тъй като повече пчели пристигнаха на корта в Калифорния.

Световният номер 2 Алкараз беше видян да се приближава към съблекалнята, преди съдията да каже на публиката, че има „нашествие на пчели“. Появи се видео, на което се вижда как Лахиани е ужилен по главата малко след изявлението му.

След като опитите за рестартиране на мача бяха временно пропилени от присъствието на още пчели, играта в крайна сметка започна след закъснение от един час и 48 минути, като Alcaraz в крайна сметка спечели с 6-3 6-1.

„Със сигурност това е най-необичайният мач, който някога съм играл в кариерата си“, каза испанецът пред репортери. „Никога не съм изпитвал нещо подобно. Никога не съм виждал нещо подобно.

„Мисля, че ще запомня този мач заради това. Мисля, че всеки ще си спомни тази ситуация и ние я намерихме за забавна, това е сигурно.“

Но докато Алкараз спечели мача, пчеларят Ланс Дейвис наистина спаси положението.

След като играчите се оттеглиха в съблекалнята, Дейвис се втурна към корта, за да хване летящите насекоми, които бяха започнали да се роят на една от камерите над корта.

Организаторите успяха да маневрират с камерата към щандовете, където пчелите бяха посрещнати от Дейвис и неговия вакуум.

Рокстар пчелар

Пчеларят прехвърлил насекомите в клетка, за да бъдат транспортирани далеч от стадиона и в един от личните му кошери, според ATPTour.com.

„Това време на годината е сезонът на роене, така че те ходят навсякъде“, каза Дейвис пред ATPTour.com. „И аз просто съм щастлив да бъда до тях, така че да нямат никакви инциденти.“

С чифт привлекателни изцяло черни слънчеви очила за ски, президентът на „Killer Bee Live Removal“ моментално стана хит в социалните медии, докато даваше пет на зрители и позираше за селфита по време на мисията си да спаси мача.

„Не всички герои носят пелерини“, написа Алкараз в X, известен преди като Twitter, в отговор на видео на Дейвис в действие.

Дейвис, който каза на ATPTour.com, че няма социални медии на телефона си, също стана вирусен заради безстрашния си подход към проблема.

Американският актьор Бен Стилър беше един от многото впечатлени от работата му, като написа на X: „Bee Invasion Guy е много готин. Безстрашен.”

След малко необичайната си победа, Alcaraz ще се изправи срещу Jannik Sinner на полуфиналите на турнира.

Ако не друго, той ще се надява, че може просто да продължи с тениса си, без да бъде нападнат от ново нашествие на пчели.

„Няма да лъжа, малко ме е страх от пчелите“, призна двукратният победител в Големия шлем след победата си.

Източник: cnn.com