Наследството на Кайл Шанахан понася още един удар със загубата на Super Bowl 2024
New York Post | 2024-02-12 | 06:55:14

ЛАС ВЕГАС — Нека изясним това отпред: Кайл Шанахан е страхотен футболен треньор.

Той е иновативен и креативен, играчите му играят за него, помогнал е за изграждането на култура на върхови постижения в Сан Франциско и идва от силен старши треньор, заедно с баща си Майк, който има няколко титли от Супербоул в автобиографията си.

Но...

Но това нещо със Супербоул се превръща в нещо за Шанахан.

Стив Йънг, последният куотърбек, който изведе 49ers до титла на Super Bowl през 1994 г., разговаря по телефона с The Post няколко дни преди Super Bowl 2024 между 49ers на Shanahan и защитаващия титлата Chiefs неделя вечер в Allegiant Стадион, който говори за това как наследството на играчите и треньорите е циментирано от резултатите от тези игри.

Честно или нечестно, наследството на Шанахан беше толкова заграбено, колкото всеки играч или треньор от двата отбора, поради проблемите, които имаше в играта преди неделя.

Никой не се нуждаеше от това повече от Шанахан.

И сега, след победата на Chiefs с 25-22 след продължения над 49ers в неделя, репутацията на Shanahan като треньор в големи мачове получава още един сърцераздирателен удар.

Супербоулс определя старши треньорите и защитниците повече от всеки друг. Ако сте старши треньор или куотърбек, спечелил Супербоул, вие сте създаден мъж.

Шанахан е млад, на 44 години, и няма да ходи никъде. Той ще има повече изцепки в това нещо със Супербоул.

Но докато той не пробие, тежестта на тези неуспехи на Super Bowl ще стане по-голяма. Не се различава от професионалните голфъри, които печелят куп турнири, но не успяват да спечелят голям шампионат. Най-добрите голфъри се измерват по това колко големи турнири са спечелили, по същия начин главните треньори и куотърбековете на NFL се измерват по това колко Super Bowls са спечелили.

Бъдете в течение с отразяването на Super Bowl 2024 от Post

Актуализации на живо за Super Bowl 2024: Chiefs top 49ers Taylor Swift отпразнува дивата победа на Chiefs в Super Bowl 2024 над 49ers Ъшър и приятелката му Дженифър Гойкочеа получават разрешение за брак в Лас Вегас преди представлението на Супербоул Ъшър без риза се разтърсва на Super Bowl 2024 с Алиша Кийс, H.E.R, Ludacris и още специални гости Огромната игра на корабокрушенца на Jets Mecole Hardman за Super Bowl 2024, пропиляна от Chiefs Травис Келс прегръща Анди Рийд, след като се нахвърли срещу треньора на Чийфс

За разлика от предишните си две загуби на Супербоул, Шанахан не загуби този мач със съмнителни решения. Всъщност, той осигури момент на катализатор през четвъртата четвърт, когато взе четвърта и 3 от Канзас Сити 15 и получи TD от тази серия, за да продължи напред с 16-13.

Но това не беше достатъчно.

В резюмето на Шанахан за Super Bowl са следните:

• Като офанзивен координатор на Атланта, той имаше пръст в това Falcons да изгубят тази преднина от 28-3 в четвъртото тримесечие на Patriots в Super Bowl LI, когато обажданията му за игра бяха твърде агресивни – изискваше подавания с голяма преднина, вместо убиване на часовника с игра на земята.

• Като старши треньор на 49ers неговият отбор водеше Chiefs с 20-10 в четвъртата четвърт на Super Bowl преди четири години и загуби с 31-20.

вижте също

Mecole Hardman

Мекол Хардман преминава от изгонения на Джетс до герой на Super Bowl 2024 с победен тъчдаун на Чийфс

• В мача за шампионата на NFC през 2021 г. Shanahan’s Niners имаха преднина от 10 точки в четвъртата четвърт пред Rams и я загубиха, изпращайки L.A. в Super Bowl, а не в SF.

А сега това.

„Никога не съм мислил за думата наследство“, каза Шанахан през седмицата преди мача. „Когато мисля за наследство, се сещам за баща ми. Просто при мен не работи по този начин.“

Работата е там обаче, че субектите на наследството не могат да избират своя собствен разказ. Това се прави вместо тях от външния свят.

По ирония на съдбата, колегата на Шанахан в този мач, Анди Рийд от Канзас Сити, някога седеше на същия неудобен стол, на който Шанахан седи сега _ като старши треньор с репутацията на неспособен да спечели големия мач. Това беше разказът на Рийд, когато беше треньор във Филаделфия. Той водеше Eagles до пропастта на титлите на Super Bowl, но не можа да пресече финалната линия първи.

Всичко това се промени - по ирония на съдбата - в този Super Bowl Kansas City спечели над 49ers преди четири години в победа за завръщане с 21 точки в четвъртото тримесечие в това, което беше първият пръстен на Reid за Super Bowl. И това дойде в неговия седми сезон в Канзас Сити.

Преди този мач Рийд беше начело в списъка с етикети като най-завършения треньор в НФЛ без пръстен от Супербоул.

Рийд и Чийфс добавиха още един пръстен към това наследство миналия сезон и сега имат три след неделя вечерта, което катапултира Рийд в много различен списък с наследници като един от най-великите старши треньори на НФЛ на всички времена.

„Той е треньор на голямо ниво“, каза Рийд миналата седмица за Шанахан. „Наистина харесвам начина, по който той прави нещата. Той наистина е добър.“

Неделя беше до голяма степен ден на съд за Шанахан и всичко се обърка за него.

Бъдете в крак с най-важните спортни новини

Запишете се за стартов състав за най-големите истории.

Благодаря, че се регистрирахте

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Никога не пропускайте история.

Отново.

„Разказът, добър или лош, е просто разказ“, каза Шанахан преди играта.

Шанахан, който очевидно отчаяно искаше да спечели този Супербоул за своите играчи, каза, че влиза в този мач с една конкретна цел в ума – различна от победата.

„Просто не искам съжаления“, каза той. „Просто искам да направя всичко, което има смисъл за мен, което има смисъл за нашия отбор. Без значение колко трудно е нещо или добро нещо, винаги запазвате перспективата за това какво е в действителност. Ако искате вашата гледна точка да бъде разказ на някой друг, късмет да сте щастливи в живота.