Найтс топ Лийфс, за да прекъсне поредицата от победи на Торонто
Global News | 2024-02-28 | 04:56:34

ТОРОНТО – Уилям Карлсон и Джонатан Марчесо записаха по гол и асистенция, докато Вегас Голдън Найтс победиха Мейпъл Лийфс с 6-2 във вторник, за да прекъснат поредицата от седем победи на Торонто .

Иван Барбашев и Мейсън Морели вкараха малко повече от три минути разлика през втория период, за да изградят аванс от 2-0 за Вегас (33-19-7), който има 29 спасявания от Адин Хил. Алекс Пиетранджело добави гол от празна врата, а Никола Рой добави още един гол късно. Шей Тиодор направи три асистенции.

Без контузения капитан Марк Стоун и центъра Джак Айхел, Найтс също приключиха собствената си загуба от три мача, която включваше грозната домакинска загуба със 7-3 от Лийфс в четвъртък.

Тайлър Бертуци и Райън Рийвс отговориха за Торонто (33-17-8), който видя най-дългата си печеливша серия от 2003 г. насам. Иля Самсонов спря 26 изстрела.

С рекорд 1-4-1 в последните си шест мача на Scotiabank Arena – включително поражението при дузпи с 4-3 в събота в Отава – Найтс откриха резултата в 9:11 на втория период.

Барбашев взриви защитната зона и взе разтеглен пас от бившето крило на Лийфс Майкъл Амадио, преди да победи Самсонов с хубав ход от форхенд за неговия 14-ти гол за сезона.

Пробив. новини от Канада и от целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Морели, 28-годишен играч, който играе едва петия си мач в НХЛ, след това даде удар с точка на Теодор за втория си в 12:20.

Хил се изправи високо в първата мощна игра на Торонто по-късно през период, включително шанс на играча с 52 гола Остън Матюс.

Но Бертуци, който направи хеттрик в съботната победа с 4-3 над Колорадо, за да сложи лък на перфектния път от пет мача трип, заблуди пазача на мрежата в 17:45 чрез подложките за неговия 11-ти.

Защитаващите шампионите на Купа Стенли си върнаха това с 48,8 секунди оставащи във втория, когато Карлсон се възползва от обрат на капитана на Лийфс Джон Таварес, преди да погребе 20-ия си.

Торонто, който вкара 38 пъти по време на победната си серия, се опита да натисне третата, но изостана с 4-1, когато Карлсон удари и двете греди, а Марчесо скочи на освободената шайба, за да му даде 31 гола в кампанията в 10:50.

Рийвс получи утешително усилие — третият му — с 5:25 до края на редовното време.

Главният треньор на Лийфс Шелдън Кийф беше изпратен в съблекалнята от длъжностни лица след разногласие при 2:14 до края на редовното време, преди Пиетранджело да вкара четвъртия си гол в празната врата.

Рой вкара своя 11-и със Самсонов обратно в мрежата за финала 6-2.

УОЛ БЛИЗО СЕ ЗАВРЪЩА

Вратарят на Торонто Джоузеф Уол е близо до завръщане, след като получи високо изкълчване на глезена на 7 декември. 25-годишният новобранец направи 36 спасявания в петък за Торонто Marlies при победа с 4-1 над Laval Rocket в екшън от Американската хокейна лига.

FALLING Knights

Stone е аут всяка седмица с контузия в горната част на тялото, получена миналата сряда , докато Айхел (коляно) се пързаля със съотборниците си във вторник за първи път, откакто се нарани на 11 януари. нараняване. Неговото място беше заето от ветерана Марк Джордано, когато Торонто облече шест играчи с ляв удар. 40-годишният играч се облече за първи път след внезапната смърт на баща му Пол на 15 февруари.

Лийфс приемат Аризона в четвъртък. Вегас е в Бостън същата вечер.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 27 февруари 2024 г.