НБА плейофи: Минесота Тимбъруулвс нокаутира Денвър Нъгетс в игра 7
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-20 | 09:33:20

Минесота Тимбъруулвс направи зашеметяващо завръщане през второто полувреме, за да победи Денвър Нъгетс с 98-90, изхвърляйки защитаващия титлата си от плейофите на НБА.

Това отбеляза шестия пореден сезон, в който защитаващите титлата си не успяха да стигнат до втория кръг.

„Отборите са по-гладни, по-добри, [по-] талантливи от миналата година,” каза звездата на Денвър Никола Йокич за трудността да се повтори, дори в сезон, в който той спечели трета награда за най-полезен играч.

„Всички стават по-добри. Вероятно всички искат да ни победят.”

Timberwolves последваха победа с 45 точки в мач 6 с епично завръщане от 20 точки по-малко през третата четвърт, за да спечелят най-добрата си серия от седемте с 4-3 и да се сблъскат с Далас Маверикс на финалите на Западната конференция.

Карл-Антъни Таунс вкара 23 точки и хвана 12 борби, Джейдън Макданиелс добави 23 точки, а Антъни Едуардс отбеляза късно, тъй като Тимбъруулвс стана първият отбор, който успя да спечели след изоставане на полувремето от над 11 точки игра 7.

Нъгетс се охладиха, докато Едуардс и Тимбъруулвс изградиха ритъм и намалиха дефицита до една точка в последната четвърт, след което се сблъскаха с пробив на Руди Гобер в началото на четвъртата част.

„Те вкарваха“, каза Йокич, който вкара 14 от своите 34 точки в четвъртата. „Те имаха много борби в нападение. Не можем да правим снимки.

„Мисля, че имахме много отворени погледи, широко отворени погледи, но това се случва. Понякога правите удари, понякога пропускате удари, а днес мисля, че пропуснахме много добри удари.

„Но това не зависи само от нас. Те изиграха добра защита.”

Но Йокич каза, че няма да приеме идеята, че поражението е по-лошо, защото Нъгетс е трябвало да спечелят.

„Не вярвам в това“, каза сърбинът. „Мисля, че отборът, който печели, е по-добрият отбор.“

Пейсърс разбиват Никс 130-109, за да стигнат до финалите на Източната конференция

Тайрис Халибъртън вкара 26 точки, докато Индиана Пейсърс направи едно от най-сензационните първи полувремена в историята на Игра 7 до победа със 130-109 над Ню Йорк Никс, напредвайки към финалите на Източната конференция за първи път от 10 години.

Пейсърс поставиха рекорд за плейофите на НБА, като стреляха 67,1 процента от игрището и напреднаха, за да се изправят срещу топ поставения Бостън в серия, която започва във вторник. За последно Индиана достигна финал на конференцията през 2014 г., като загуби от Маями.

Пейсърс отправиха 29 от 38-те си удара през първото полувреме, процент на стрелба от 76,3 процента, който беше най-високият в следсезона от 1997 г., когато НБА започна да поддържа подробна игра по игра за всичките четири четвъртини. Те водеха със 70-55 в този момент и се отдръпваха всеки път, когато Никс се опитаха да направят серия през второто полувреме.

„Току-що казах на нашия отбор, че когато спечелиш мач 7 в Медисън Скуеър Гардън, си направил история“, каза треньорът на Пейсърс Рик Карлайл.

Източник: aljazeera.com