НБА плейофи: Ню Йорк Никс и Нъгетс на прага на финалите с 3-2 преднина
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-15 | 08:11:05

Ню Йорк Никс и Денвър Нъгетс поведоха с 3-2 всеки, като спечелиха домакинските си мачове в полуфиналите на Източната и Западната конференция серия.

Джейлън Брънсън вкара 44 точки за домакините Никс, които разгромиха Индиана Пейсърс със 121-91 в мач 5 в изпълнената със звезди Медисън Скуеър Гардън във вторник вечер.

Никс, които загубиха игри 3 и 4 в Индианаполис, сега водят с 3-2 в най-добрата от седемте серии. Ню Йорк ще се опита да си осигури място на финалите на Източната конференция с победа като гост в игра 6 в петък.

Брансън, който вкара поне 40 точки за пети път в 11 плейофни мача тази пролет, добави седем асистенции и четири борби за 43 минути.

Джош Харт записа 18 точки и 11 борби за Никс, а Айзая Хартенщайн записа 17 борби. 12-те офанзивни дъски на Хартенщайн изравниха рекорда за плейофите на франчайз, поставен от Чарлз Оукли срещу Чикаго Булс на 15 май 1994 г.

Алек Бъркс имаше 18 точки от пейката, докато Майлс Макбрайд вкара 17 точки за Никс.

„За мен това е запазена марка на отбора“, каза треньорът на Никс Том Тибодо за високото ниво на енергия в Ню Йорк.

„Бяхме недостиг през цялата година и това е нашият начин. Трябва да играем силно при всяко притежание и трябва да продължим да го правим. И така, трябва да правим това за 48 минути.

„И знаем, че ако се защитим и отскочим, погрижим се за топката, ще имаме добър шанс да спечелим.“

MVP „Joker“ блести за Нъгетс

Междувременно Никола Йокич отпразнува третия си трофей за MVP, като вкара 40 точки и направи 13 асистенции, когато Денвър Нъгетс победи Минесота Тимбъруулвс със 112-97 на полуфиналите на Западната конференция.

Аарън Гордън записа 18 точки и 10 борби, докато Джамал Мъри и Кентавиъс Колдуел-Поуп отбелязаха по 16 точки за Денвър, който води в най-добрата серия от седем с 3-2, след като загуби първите два у дома.

Мач 6 е в четвъртък вечер в Минеаполис.

Йокич получи трофея си за MVP от комисаря на НБА Адам Силвър преди разпознаване, след което вкара 12 точки през първата четвърт и седем във втората, за да заложи на Денвър преднина от 50-44 на полувремето.

Едуардс отправи само осем удара през първото полувреме, като уцели само един, и не отправи удар през първите седем и повече минути на третата четвърт. След като Нъгетс грабнаха преднина от 76-63, той стана агресивен, удряйки подреждане и преобразувайки игра за три точки, за да намали бързо дефицита до осем точки.

Йокич пое останалата част до края на четвъртината, като се наложи при шут с кроше, реализира две разигравания за три точки и направи още две наказателни удара, за да изведе Денвър напред с 88-74, отивайки към четвъртата позиция.

Йокич завърши трети с 16 точки при стрелба 6-за-7.

Минесота направи последен тласък, за да стигне до 101-90, но Мъри отбеляза три удара в последните минути, за да подпечата победата.

Кристиан Браун вкара 10 точки от пейката за Денвър.

Източник: aljazeera.com