„Не е достатъчно добър“: „Последният танц“ на Юрген Клоп се провали, тъй като Ливърпул беше зашеметен от местния съперник Евертън
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-25 | 13:50:23

През по-голямата част от този сезон феновете на Ливърпул говореха за изпращането на Юрген Клоп в залеза с историческа четворка от трофеи.

Сега обаче изглежда все по-вероятно германският мениджър, който е почитан в червената половина на града като нещо като богоподобна фигура, да завърши последния си сезон начело в клуба, като спечели само Купата на лигата.

В сряда Ливърпул беше изненадан с 2-0 от борещия се местен съперник Евертън в последното мърсисайдско дерби от управлението на Клоп, като почти сложи край на надеждите на отбора да спечели втора титла във Висшата лига по време на управлението на германеца.

Евертън обсади вратата на Ливърпул с бараж от стандартни положения, като Джарад Брантуейт откриваше резултат от дълъг пряк свободен удар в наказателното поле, а Доминик Калвърт-Люин отбеляза с глава от корнер през второто полувреме, за да удвои преднината на Карамелите.

Това беше първото поражение в дербито, което Ливърпул претърпя на Гудисън Парк от 14 години насам и верните домакини се погрижиха да сипят сол в раните.

„Вие загубихте лигата на Гудисън Парк“, беше скандирането от лудна тълпа.

Поражението оставя Ливърпул на второ място, три точки зад Арсенал и една пред Манчестър Сити, въпреки че отборът на Пеп Гуардиола вече има два мача по-малко.

„Очевидно съм много разочарован“, каза Клоп пред Sky Sports след мача. „В много неща позволихме да стане точно играта, която Евертън искаше. Два гола от стандартни положения... там са наистина силни.

„Тогава създадохме много и не вкарахме – мисля, че това щеше да е възможно през първото полувреме. През второто полувреме, емоциите, бързаме, не сме достатъчно ясни и след това допускаме втория гол с рутина, която те правят през целия сезон.

„Знаехме точно, че топката ще свърши там, просто не я защитихме достатъчно добре. Имаха свободен удар след свободен удар... но ние не бяхме достатъчно добри, това е, което трябва да признаем. Абсолютно.”

„Не е най-великият момент“

Ливърпул също отпадна от Лига Европа по-рано този месец, губейки с общ резултат 3-1 от италианския Аталанта, докато отборът напусна ФА Къп на четвъртфиналната фаза миналия месец след зашеметяващо поражение в продълженията от Манчестър Юнайтед.

В сряда Ливърпул отново беше възпрепятстван от разточителството на Дарвин Нунес пред вратата, докато Мо Салах все още изглежда като сянка на предишния си аз.

„Това не е най-великият момент, в който се намираме и все още трябва да играем футболни мачове, така че трябва да се борим, трябва да използвате моментите си, за да си върнете инерцията“, добави Клоп.

„Опитахме, но в крайна сметка не се получи достатъчно. Ако спечелите, има 500 причини [защо], а когато загубите, това просто не е достатъчно добро. Така е.

„Всички знаем, че имаше ситуации, в които почти стреляхме към (вратара на Евертън Джордан) Пикфорд или ритнахме топката над вратата, така че имаше добри моменти да обърнем мача, но когато не ги използваш, това го прави наистина трудно.”

На въпроса дали вярва, че Ливърпул все още е в надпреварата за титлата, Клоп каза, че не знае.

„Мога само да се извиня за днес на хората“, каза той. „Всички, които са с нас, знаят колко е тежко [поражението] и за нас, но знам, че за хората е особено тежко.

„Трябваше да се справим по-добре, но не го направихме – и затова загубихме.“

Съобщава се, че Ливърпул напредва в подготовката си за живот след Клоп и е започнал преговори с холандския клуб Фейернорд относно възможността да наеме Арне Слот като мениджър, според британските медии.

Слот, който изгради репутация на развиващ млади таланти и вълнуваща марка футбол, изведе Фейернорд до титлата в холандската лига през миналия сезон и Купата на Холандия тази кампания, като същевременно изведе отбора до финала на Лигата на конференциите през 2022 г.

Източник: cnn.com