Не ме вкарвайте отново в рефери – Винсент Компани недоволен след равенството на Бърнли
Breaking News | 2024-04-03 | 16:25:49

Мениджърът на Бърнли Винсент Компани беше оставен да съжалява за друго съдийско решение, след като неговият борещ се за изпадане отбор завърши наравно 1-1 от Уулвс.

Ден след като Компани каза, че съдийските стандарти във Висшата лига този сезон „не са били достатъчно добри“, белгиецът оспори решението на Томас Брамал да присъди на Уулвс свободния удар, от който Раян Аит-Нури отмени Джейкъб Бруун Гол на Ларсен дълбоко в добавеното време на първото полувреме.

Аит-Нури падна при предизвикателство от Дара О'Шей, но Компани каза, че не е имало контакт между двамата.

“ Не ме вкарвайте отново в съдии!“ Компани каза.

„Но ако трябва, разбира се, това беше проблем. Ако направите пирует и паднете сами, без абсолютно никакъв контакт, тогава това просто не е фал, мисля, че всички можем да се съгласим с това.

„Но тогава и реферът е в най-добрата позиция някога, наистина добра позиция, той я вижда, аз мога да я видя от три пъти по-далеч от него и по някаква причина има решение, взето от нищото.

„След това поглеждам моя собствен отбор и как защитаваме сет-плея, това винаги е така, но да, повтаря се и не го прави по-лесно.”

Равенството удължи серията без загуба на Бърнли до четири мача , но разликата в безопасността нарасна до шест точки, след като Нотингам Форест победи Фулъм с 3-1.

Бърнли бяха на върха през голяма част от мача, но не успяха да накарат доминацията си да се отплати. Компани обаче го видя като спечелена точка, а не като две загубени точки.

„Играхме във всеки смисъл както трябваше“, каза той.

„Бяхме агресивни, бяхме начело, създавахме положения. Чувствам, че на всяко ниво беше добро представяне. Ще взема точката и продължаваме отново.

„Мога само да похваля играчите. Днес изглеждаха като отбор от Висшата лига. Това не ни купува никакви точки, нито ни издига по-високо в лигата. Може би принадлежим малко по-високо, ако не бяха толкова много лоши решения.

„В момента не сме спечелили правото да останем във Висшата лига. Всичко, от което се нуждаем, е шанс за битка, това е всичко. Никога нямаше да бъде лесен сезон, не е изненадващо, че сме там, но това, което мога да ви гарантирам е, че до последния момент ще продължим да се борим.”

Босът на Уулвс Гари О'Нийл нарече равенството „справедлив резултат“, тъй като неговата засегната от контузии страна трябваше да се вкопчи, за да спечели точка, която ги отвежда до 42 за кампанията, надминавайки общия брой за миналия сезон.

Ударът с глава на Айт-Нури беше неговият трети гол в четири за Уулвс, тъй като той играе в по-напреднала роля, докато няколко нападатели са контузени.

Въпреки че алжирецът пропиля превъзходен шанс през второто полувреме, когато игра един на един, О' Нийл е благодарен за неговата голова форма.

„Той се справя невероятно добре с промените и различните области, в които го молим да изскочи“, каза той.

„Не много често, но от време на време той изглежда като ляв бек, за съжаление тези два пъти бяха, когато беше на шест ярда само с вратаря, който трябваше да победи, но отново невероятно представяне от негова страна.

„Бърнли би имал хареса ми това. Вълците идват без Педро Нето, без Матеус Куня, без (Хи Чан) Хуанг, без (Жан-Рикнер) Белгард, без (Крейг) Доусън, Бърнли биха видели това като мач, който биха могли да отидат и да се опитат да спечелят, определено.

„И момчетата не изглеждаха като отбор, който е достигнал 41 точки и е щастлив да се справи. Мислех, че се бориха, работеха, показаха качествени моменти. Наистина се гордея с това, което произведоха, и ситуацията изглежда по-ярка.“