Не можем да се защитаваме по този начин – шефът на Евертън Шон Дайш оплаква загубата в последния издих
Breaking News | 2024-03-30 | 22:24:34

„Разочарованият“ Шон Дайч беше оставен да съжалява за късна грешка, след като видя Евертън да се срива до загуба с 2-1 в последния издих Борнемут благодарение на автогола на Шеймъс Коулман.

Гостите изглеждаха готови за ценна точка, когато голът на Бето в 87-ата минута отмени откриването на Доминик Соланке, но в предсмъртните моменти дълбокото центриране на Адам Смит отскочи и удари Коулман на вратата гърдите, преди да падне агонизиращо в мрежата.

Dyche каза: „Очевидно съм разочарован и разочарован от гаснещата жарава на играта.

„За такъв прост момент се объркваме и наистина получават гол от нищото.

„Намираме гол и съм доволен от това, защото това е грозен гол и не винаги можеш да вкараш идеалния гол.

„Трябва да си тръгнем с точка, разбира се, но не можем да се защитаваме по този начин.“

И двете страни бяха отхвърлени от рамката, като Антоан Семеньо от Борнемут удари основата на греда в първото полувреме и Дуайт Макнийл уцели близката греда, докато се опитваше да центрира през второто.

Домакините поведоха в 64-ата минута, когато Соланке влезе между Тарковски и Бен Годфри и засече центриране на Лойд Кели .

Евертън отвърна на удара, когато вратарят Нето пусна центриране на Макнийл точно в краката на Бето, който търкулна топката отблизо, но насладата на Дайш скоро се превърна в отчаяние.

Това е критично време както на терена, така и извън него за Евертън, като мажоритарният акционер Фархад Мошири каза, че остава уверен, че проточилото се поглъщане на клуба от 777 Partners ще приключи скоро.

Клубът също трябва да разбере присъда за второ обвинение в нарушаване на правилата за печалби и устойчивост на Висшата лига, с възможност за допълнително отнемане на точки преди края на сезона в допълнение към шестте, които вече са загубили.

Следва за Toffees е пътуване до Нюкасъл, последвано от сблъсък с изпадащия съперник Бърнли на Гудисън Парк, но въпреки че неговият отбор е само с три точки над долната тройка, вярата на Дайш не се колебае.

„Въпросителните около това клубът е тук от две години и половина, три години“, каза той.

„Вярвам в играчите и вярвам в себе си.“

Победата се раздвижи 13-ият Борнемут има 38 точки, но мениджърът Андони Ираола е уверен, че могат да се изкачат по-високо.

„Очевидно това е много добър брой точки, но все още имаме още девет шанса. Все още искаме да спечелим. Сега ще вземем мачовете един по един“, каза той.

„За нас това беше много важна победа. Евертън винаги те поставя под натиск с дългата топка и сетовете.

„Мисля, че се справихме с това доста добре срещу тях и не е лесно да се отбележи срещу тях.“