Неделен спорт: Скоти Шефлър води финалния ден на Masters, Connacht trail в Италия
Breaking News | 2024-04-14 | 15:42:06

Ето най-новото от спортното действие за деня...

Голф

Скоти Шефлър има преднина с един удар към последния ден на The Masters, тъй като се стреми да спечели второто си зелено яке за три години.

Той е със седем по-малко от останалите американци Колин Морикава и Макс Хома с шест по-малко и пет-под съответно.

Рори Макилрой ще започне последния си рунд от 3-над-пар при равенство за 21-во място, а Шейн Лоури ще се поднови от 6-оувър.

В нощта преди финалния кръг нервите текат, умовете блуждаят и следващият шампион мечтае за това, което предстои. #themasterspic.twitter.com/uqvM4Y1DDO

— The Masters (@TheMasters) 14 април 2024 г.

Ръгби

Тулуза и Exeter Chiefs се срещат в последния четвъртфинал на Investec Champions Cup този уикенд.

Това започва в 15:00.

Ленстър ще се изправи срещу Нортхемптън в последните четири след Сейнтс надделяха над Булс с 59-22 в събота.

***

Конахт се стремят да резервират пропуска си до полуфиналите на Купата на предизвикателствата в неделя.

Те се изправят срещу Бенетон в осминафиналите в Италия, където резултатът е 26-14 за домакините.

Футбол

Босът на Кристъл Палас Оливър Гласнър се обади на Ливърпул мениджърът Юрген Клоп е „вдъхновение за мнозина“.

Те са на Мърсисайд този следобед – пет точки пред зоната на изпадащите – знаейки, че съдбата им във Висшата лига е до голяма степен в техните ръце.

Гласнър очаква с нетърпение да се изправи срещу Клоп в последните си седмици на Анфийлд.

Началният мач в този мач е в 14:00 часа, докато по същото време Уест Хям приема Фулъм.

След това в 16:30 Арсенал посреща Астън Вила на Емирейтс в главния мач за деня.

***

Рейнджърс гостува на Рос Каунти в Шотландската Премиършип, където те водят с 1-0 на полувремето.

Една победа за гостите би ги накарала да намалят преднината на Селтик в горната част на таблицата само на една точка.

***

Полуфиналите за ФА Къп за жени се провеждат днес.

Лестър Сити води с 1-0 на Тотнъм на почивката в северен Лондон, докато в 14:35 ч. носителят Челси гостува на Манчестър Юнайтед.

GAA

Мийт се изправя срещу шампиона Дъблин в четвъртфинал на Leinster Senior Football Championship този следобед.

Въвеждането на игра на Croke Park е в 16.30 ч.

На друго място има двоен удар с глава в Портлаоаз, където Килдер се изправя срещу Уиклоу в 13.45 ч.

Това е последвано от сблъсъка на Лаут и Уексфорд в 16.00 ч.

***

Фермана и Арма се срещат този следобед, за да видят кой ще се присъедини към Даун на полуфиналите в Ълстър.

Те се срещат в 14:00 часа в Брустър Парк.

***

Този следобед трябва да се решат два финала на лигата в лигата Very Ireland Camogie.

Решаващият 1A мач Tipperary се изправя срещу Galway в Croke Park от 14:30.

Другаде, Дери и Уестмит в момента си оспорват финала 2A.