Неделен спорт: Започват футболни първенства, Юнайтед приемат Ливърпул
Breaking News | 2024-04-07 | 15:49:03

Футбол

3-3 наближава крайния резултат между Рейнджърс и Селтик в дербито им от Олд Фирм в шотландската Висша лига.

Нападателят на Република Ирландия Адам Айда вкара гол за отбора на Брендън Роджърс.

_______________________________________

Ливърпул може отново да оглави таблицата на Висшата лига този следобед.

Те се изправят срещу горчивите съперници Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд, където има начало в 15:30.

Юнайтед спечелиха с 4-3 след продължения, когато тези двама се срещнаха в ФА Къп миналия месец.

На други места долната страна Шефилд Юнайтед приема Челси от 17:30 ч., а след това в 18:00 ч. Тотнъм гостува на Нотингам Форест.

Ръгби

Четвъртфинал на Investec Champions Cup срещу Bulls е наградата, която се предлага за Мюнстер този следобед.

Те се изправят срещу Northampton Saints и второто полувреме е 14-14.

След час е изцяло френска афера с Тулуза срещу Racing 92 от 15:00 часа.

______________________________________

Ълстър и Конахт участват в 16-финалите на Challenge Cup днес. Отборът на Ричи Мърфи се изправя срещу Монпелие, където изостава със 17-12 след час.

По-късно западняците също са във Франция, където играят с По в 17:30.

GAA

Шампионатът по футбол за старша възраст в Ълстър започва този следобед. Monaghan се изправя срещу Cavan в предварителен сблъсък в
Clones от 16:00 часа.

________________________________

Има три мача за решаване в първия кръг на Leinster Football Championship.

Уексфорд са домакини на Карлоу от 14:30, Мийт пътува за Лонгфорд за вкарване в 15:00, а Уестмит се изправя срещу Уиклоу половин час по-късно.

_________________________________

Шампионатът по футбол в Мюнстер започна с два четвъртфинала този следобед. Уотърфорд и Типеръри са на Фрейър Фийлд, докато Корк се изправя срещу Лимерик.

Майо са в Ню Йорк преди началото на кампанията си за шампионата на Конахт тази вечер.

В 20:00 ч. ирландско време е хвърляне в Gaelic Park.

Преди това Leitrim и Sligo се срещат в Carrick-on-Shannon в 15:30.

Kildare води Tyrone с 2-4 до 0-6 на полувремето във финала на Lidl Ladies National Football League Division One в Croke Park.

Armagh и Kerry се срещат в решаващия мач от Division One от 15:00 часа .