Нетс не могат да настигнат Донован Мичъл, Кавалиърс в Париж
New York Post | 2024-01-11 | 00:22:33

ПАРИЖ — Донован Мичъл отбеляза най-високите за сезона 45 точки и Кливланд Кавалиърс победиха Бруклин Нетс със 111-102 в четвъртък в третия редовен сезон на НБА игра в Париж.

Бързият старт на Мичъл изпрати Кавалиърс до преднина, която никога нямаше да загубят, и той отбеляза 21 точки през четвъртата четвърт, правейки четири тройки, след като стигна до 0 за 6 през три, за да попречи на Нетс да стигнат докрай обратно, след като намали дефицита от 26 точки до едноцифрено число.

Карис ЛеВърт добави 21 точки за първи път, когато Кливланд играе извън Северна Америка през редовния сезон, докато Джарет Алън записа 12 точки и 12 борби в най-добрия си осми пореден дабъл-дабъл в кариерата си.

Кавалиърс спечелиха четвъртата си поредна победа, подобрявайки се до 9-3 от 16 декември.

Айзък Окоро също отбеляза 12 точки, докато Мичъл имаше 12 борби.

Микал Бриджис и Кам Томас вкараха по 26 точки за Нетс, които отбелязаха най-лошата си половина от сезона с 34 точки през първото полувреме и загубиха 12 от 15. Лони Уокър IV добави 20 точки.

Борбите на Нетс попречиха на НБА да представи голяма част от шоуто пред публика, включваща френската футболна суперзвезда Килиан Мбапе и бившите звезди на НБА Тони Паркър и Йоаким Ноа.

Но по-добрият баскетбол предстои.

Париж ще бъде домакин на Олимпиадата това лято и комисарят на НБА Адам Силвър отбеляза, че Съединените щати, които спечелиха последните четири златни медала в мъжкия баскетбол, могат да изпратят списък с мощни играчи.

„Мисля, че любовта към конкуренцията и любовта към този пазар, привидно цялата шатра на САЩ

Играчите от НБА искат да участват,” каза Силвър по време на пресконференция преди мача.

Той добави, че НБА очаква да се завърне във Франция през следващия сезон, може би с избраните отбори да играят няколко мача.

Оглавявана от избрания номер 1 Виктор Уембаняма, Франция имаше рекордните 14 играчи в списъци от първата вечер този сезон и се превърна в един от най-важните пазари в лигата, класирайки се на първо място в Европа и Близкия изток по продажби на НБА -маркови стоки.

Мичъл отбеляза първите шест точки в мача и Кливланд поведе с 16-4.

На полувремето резултатът беше 54-34 и Кавс взеха най-голямата си преднина, когато подреждането на Мичъл направи 60-34 в началото на третото.

Тристан Томпсън от Кливланд беше изгонен в началото на четвъртата четвърт за грубо фаулиране на Ник Клакстън, след като центърът на Нетс потопи и се подигра с ветеранския център.

Кавс, играейки без Евън Мобли (операция на коляното) и Дариус Гарланд (счупена челюст), изиграха последните три четвърти без титулярния гард Макс Страс поради болка в дясното коляно.