Нетс продължават да спечелят над Тъндър, за да прекъснат поредицата от пет загуби
New York Post | 2024-01-06 | 05:55:20

Кое беше най-зашеметяващото: Нетс, поне за три четвърти, управляваха един от най-добрите отбори в баскетбола?

Удари непрекъснато падат за Бруклин, който изглеждаше като далеч по-свежия отбор?

Кем Томас наистина прави скок?

Или може би крайният резултат отразяваше, че Нетс най-накрая са спечелили мач?

Групата на Jacque Vaughn спря пропуска от пет мача и грабна едва третата си победа в 13 мача с победа със 124-115 над мощния Thunder в Barclays Center пред разпродадена публика от 18 147 на Петък вечер.

Дълбоко пропадналите и заспали Нетс (16-20) се събудиха и приспаха Тъндър (23-11) — който влезе като втори поставен в Западната конференция — през първото полувреме.

Мрежите стигнаха до практически немислима разлика от 75-47 след две четвъртини, най-голямата им преднина и най-много отбелязани точки на полувремето през целия сезон.

Мрежите щяха да водят с цели 32, въпреки че Thunder монтираха късна заплаха и почти избягаха с това, което би било най-лошата загуба на Нетс за сезона.

Серия от 33-15 през четвъртата четвърт доведе Тъндър до седем и застраши това, което беше добра победа.

Но Нетс — стегнати през четвъртата четвърт, в която стреляха само 5-за-22 — удариха точно достатъчно фаул удари и направиха точно достатъчно отигравания — по-специално късно оттегляне от Денис Смит младши (13 точки, 12 борби, седем асистенции), които върнаха преднината обратно до двуцифрено число - за да отблъснат атаката.

Мрежите удържаха и гарантираха, че магическото им първо полувреме няма да отиде напразно.

Може би най-показателният момент настъпи през втората четвърт, когато Ройс О’Нийл вдигна дълбока въздушна топка.

Но през първите две четвърти дори редките пропуски бяха от полза за Нетс.

Топката пренебрегна ръба, но намери чакащите ръце на Смит, което доведе до улавяне и забивка.

Сякаш две седмици и половина на разочарование се освобождаваха при всяко притежание.

Мрежите не са побеждавали отбор, който не е Пистънс от 13 декември във Финикс.

В предишните си 12 мача те се превърнаха в най-лошия отбор по стрелба — както от полето, така и от диапазона за 3 точки — в НБА и бяха тъпкани в защита, включително позволявайки на противниците да бомбардират (врагове, стрелящи най-добре в лигата 43,4 процента) от дълбочина.

Борбите бяха най-добре олицетворени от Томас, който въведе 0-към-20 — това не е правописна грешка — в миналите си игри с два плюс.

Всичко, което се беше объркало, започна да се оправя, започвайки със срив 25-7 до края на първата четвърт, която почти отложи мача (поне до четвъртата).

Томас, чието доверие очевидно не е разклатено, продължи да ловува собствения си удар и вкара 16 от своите 18 точки през първото полувреме.

Ник Клакстън завърши с 23 точки при само 11 удара и 13 борби.

Той също показа добро разбиране на корта, като даде три ранни асистенции, включително намирането на Томас сам на дъгата от 3 точки за трей.

Всеки Net, който играеше, с изключение на Лони Уокър IV (който се завърна, след като пропусна повече от месец заради разтежение на сухожилието), бе отбелязал до полувремето.

Осем мрежи отбелязаха поне девет точки, включително така необходимите 23 точки от Спенсър Динуиди при стрелба 7-за-12.

„Те могат да стрелят“, настоя старши треньорът на Тъндър Марк Дайньо преди мача, игнорирайки 26-те процента, които Нетс изстреляха от 3 в миналия си мач, лесна победа на Тъндър в Оклахома Сити в неделя.

Оклахома Сити беше тази, която внезапно не успя, постигайки само два от първите си 15 опита за 3 точки.

След горещия четвърти и 32 точки от Shai Gilgeous-Alexander, Thunder завърши 9-за-30 от дълбочина.