Нетс пропиляха 42-те точки на Микал Бриджис в загубата на продължения от изпитващите затруднения Трейл Блейзърс
New York Post | 2024-01-07 | 01:33:06

Мрежите ще се отправят към Париж с лош вкус в устата, след като взривиха няколко преднини в загубата със 134-127 продължения от Портланд преди тълпа от 17 732 в Barclays Center в неделя.

Изгубвайки огромен мач от Микал Бриджис, Бруклин регистрира 11-та загуба в последните 14 мача.

И това беше поражение, което трябваше да е победа.

Забравете факта, че се изправиха срещу отбор на Портланд, който е само 10-25, размениха Дамян Лилард и играха без Деандре Айтън.

Мрежите имаха спокойствие и контрол над играта.

Докато не го раздадоха.

Мрежите водеха със седем през четвъртата четвърт и с две точки при 2:03 след края на продълженията.

Бриджис имаше най-високата игра от 42 точки, включително кофата за форсиране на OT.

И той даде преднина на Бруклин със 123-121 в допълнителната строфа, но това го изкашля.

Следете всички баскетболни шумове в Бруклин

Регистрирайте се за Inside the Nets от Brian Lewis, изключително в Sports+.

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Благодаря ви
Насладете се на тази публикация, ексклузивен бюлетин на Sports+!

Малкълм Бродгон вкара тройки около пропуска на Кам Джонсън.

Първият удар на Брогдън даде завинаги преднина на Портланд със 124-123 при 2:02 до края на продълженията.

Вторият увеличи преднината до четири.

След като Бриджис обърна топката – кражба от Шаедън Шарп (21 точки) – гардът на Портланд отбеляза наказателно хвърляне, за да направи резултата 128-123 при 1:14 до края на продълженията.

С постоянна преднина от седем точки в четвъртата четвърт, Бруклин (16-21) позволи серия от 20-6, за да види възглавницата си обърната с малко повече от четири минути оставащи.

Спад със 108-101 с 4:18 за игра, серия от 10-2 върна Нетс обратно в играта.

При равен резултат, Шарп пропусна акробатичен опит за алей-уп.

Джонсън пропусна широко отворен поглед за 3 точки и Дориан Фини-Смит се опита да спаси топката, но кракът му беше извън границите, потвърдено от повторение.

Трейл Блейзърс върнаха топката с 22,9 секунди на часовника и този път Шарп не пропусна.

Той караше лентата за слагане на зелена светлина.

Но Bridges удари тежко шофиране с 15-футово изчезване с 1,5 секунди до края на регламента, за да наложи допълнително време.