Нетс търсят възможност да нулират и преоценят
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-14 | 03:11:19

Нетс, на ръба да видят, че сезонът им се изплъзва — ако още не е — не играйте отново до понеделник, което означава, че имат малко време да се опитат разберете защо играят толкова слабо не само през предходните си осем мача, но наистина от средата на декември.

Но два дни тренировки преди мача срещу Кавалерите в Париж не помогнаха на ситуацията и те не изглеждат по-близо до намирането на някакви отговори.

Имаше дебат дали Кам Томас трябва да се присъедини отново към титулярния отбор, тъй като не е стартирал от 27 декември при загуба от Бъкс. Старши треньорът Жак Вон обаче предупреди, че това прави отбора „доста малък“.

Все пак Томас, заедно с Лони Уокър IV, влезе от резервната скамейка срещу Кливланд и върна Нетс в играта след ужасно първо полувреме. Вон похвали не само умението на Томас да отбелязва точки, след като той се изравни с Микал Бриджис с най-високите за отбора 26 точки, но и желанието му да боксира и да отбива.

34:30 минути на игра бяха най-многото, което Томас беше виждал от 18 декември насам и той завърши с най-резултатната си вечер след този мач срещу Кливланд. Това последва грешка на Томас срещу Портланд миналата неделя, когато той завърши само с девет точки за 17:53.

Мрежите също трябва да извлекат повече от Бриджис, който игра добре при загубата от Портланд, но иначе се бореше за голяма част от скорошния слаб период на Бруклин.

На 13 декември Нетс имаше 12-10. Те са паднали до 16-22.

Не е изненадващо, че тогава Бриджис играеше най-добре този сезон.

В тези първи 22 мача от сезона той отбелязваше по 23,1 точки на мач, грабваше шест борби и имаше четири асистенции на мач. И той стреля 49,2% от терена.

През последните му 16 мача всички тези числа са спаднали значително. Бриджис отбелязва 18,8 точки на мач, с 4,3 борби и 3,1 асистенции.

Може би най-притеснителното е, че процентът му на стрелба е паднал до 38,9.

„Трябва да сме много по-добри“, каза Бриджис след загубата във Франция.

Вон също отбеляза, че отборът не стреля добре от диапазон за 3 точки срещу Кливланд. Това беше четвъртият път в шест мача, когато Нетс уцелват по-малко от 30 процента от тройките си.

Те стреляха с 37,9 процента от диапазона за 3 точки преди това лошо участък и Вон отбеляза, че това беше особено въздействащо при поражението от Кливланд. Това направи успеха на Томас при разбиването на защитници и извеждането на топката на съотборници за тройки от корнер по-малко ефективен, тъй като Нетс не успяха да се възползват. Само Уокър беше добър от тази зона, като уцели четири от петте си опита. Останалите Нетс комбинираха само 4-за-22.

Може би връщането на здравето на Спенсър Динуиди, който — подобно на Дориан Фини-Смит — се нуждаеше от интравенозна инжекция, за да премине през играта във Франция, ще помогне.

И те продължават да чакат Бен Симънс, който е напреднал, за да облекчи работата на корта с треньори, според екипа.

Но ако те не започнат играта си скоро, дори завръщането на Симънс може да не означава много.

Източник: nypost.com