Невероятният старт на Никс на OG Anunoby продължава с поражението на Trail Blazers за пета поредна победа
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-10 | 05:34:05

Никс ​​спечелиха първите си девет мача с Джош Харт в състава си след придобиването му в крайния срок миналия февруари и OG Anunoby също се радва на диво успешно представяне на Ню Йорк.

Ануноби вкара най-добрите 23 точки за отбора при стрелба 9-за-12 с четири тройки във вторник вечерта в двубоя на Никс 112-84 на Трейл Блейзърс — и заслужено беше обсипан с силни скандирания на „O-G“ няколко пъти от тълпата в Garden.

Незабавният любимец на феновете имаше още един огромен двупосочен ефект, завършвайки плюс-26 за 29 минути, за да повиши зашеметяващия си общ рейтинг до кумулативен плюс-111 по време на старта си с 5-0 с Никс след търговия в края на декември от Раптори.

„Ако продължи на това ниво, очевидно ще бъда много доволен“, каза Том Тибодо за Ануноби със смях преди мача. „Когато влезеш и си в средата на сезона, ти се приспособяваш в движение. Колко бързо можете да се адаптирате?

„И аз му казах, че имам чувството, че играе страхотно, само заради въздействието, което оказва, когато е на пода.“

Джулиус Рандъл добави 20 точки, а Джейлън Брънсън регистрира 12 със седем асистенции — като нито един не игра през четвъртата четвърт — в щателно победа над възстановяващите се Блейзърс (10-26).

Куентин Граймс (17 точки), Майлс Макбрайд (16) и Донте Ди Винченцо (13) също отбелязаха двуцифрен брой точки, докато Никс (общо 22-15) се подобриха до 15-1 този сезон срещу отбори, които бяха записали рекорд за загуби влизат в действието във вторник – с единствената си загуба срещу отбори под .500, които идват срещу Jazz в средата на декември.

„Играете тези игри и когато годината свърши, гледате сеитба и всички тези различни неща и не искате да погледнете графика и да кажете, че това са игрите, които са ви избягали,“ - каза Рандъл. „Искате да сте сигурни, че се грижите за бизнеса си.“

Брунсън бе избран за Играч на седмицата в Източната конференция в понеделник за втори път този сезон, като само засили аргумента си за първото определяне на All-Star в кариерата си.

Брунсън беше пренебрегнат преди една година — Рандъл представляваше Никс в уикенда на All Star за втори път в кариерата си. Но пойнтгардът на стойност 104 милиона долара отбеляза върхове в кариерата си в резултат (25,6 точки на мач), асистенции (6,5) и процент от 3 точки (42,6 процента) през първите 37 мача на отбора.

Никс ​​започнаха да играят във вторник в петстранно задръстване за четвърта до осма позиция в плейофите на Изток и Тибодо вярва, че натрупването на повече победи трябва да помогне на Брънсън.

„В моите очи той [заслужава], да, но мисля, че това е страничен продукт от победата“, каза Тибодо. „Винаги казвам, че има толкова много страхотни играчи в лигата и много от тях заслужават. Знам от кога гласувам и очевидно нямам глас за собствените си играчи, но всичко се свежда до края и това е трудна работа.

„Но има момчета, които са много близки и обикновено това, което повлиява близките гласове, е количеството победи, което играчът прави. Така че се надяваме, че можем да продължим да градим и да печелим и нашите играчи да бъдат признати. Но в моите очи той със сигурност заслужава.“

Брунсън, който в момента е на шесто място сред играчите в задната зона в гласуването на феновете на Мача на звездите, също получи одобрение преди мача от бившия Ник и настоящ треньор на Блейзърс Чонси Билъпс, петкратен гард на Мача на звездите и бивш шампион на НБА с Бутала.

„Аз съм голям фен на Jalen. Мисля, че той е победител повече от всичко“, каза Билъпс. „Можете да говорите колко хитър е той и как може да бележи и как той е просто победител. Той прави големи пиеси. Той прави печеливши пиеси. Той е лидер в лигата в поемането на отговорности и той просто е победител.“

Брунсън успя да реализира само четири точки през първата четвърт, като най-вече отложи ранното натоварване на Ануноби, който изтощи четири от пет опита за 3 точки и отбеляза 16 точки, докато Никс се състезаваха към преднина от 38-22.

Макбрайд и Граймс влязоха от пейката и пробиха по две тройки през първото полувреме. комбинирайки за 14 точки, когато Никс увеличиха предимството си до 63-41 след прекъсване.

Брунсън и Рандъл завършиха полувремето с по 10 точки, а Ануноби добави едно наказателно хвърляне във второто, за да изравни предишния си връх от 17 с Никс, които водеха с цели 39 в третото.

Източник: nypost.com