NFL Power Rankings навлиза в плейофите: много новодошли отново се борят за Super Bowl
New York Post | 2024-01-08 | 16:44:22

Добре дошли в плейофите на NFL, шест новодошли и много стари лица.

За 34-ия пореден сезон — всяка година, откакто НФЛ се разшири до формат с 12 отбора през 1990 г. — най-малко четири отбора стигнаха до плейофите, след като не се класираха през предходния сезон.

Тазгодишната група включва Browns, Lions, Packers, Texans, Rams и Steelers.

Браунс и тексасци всъщност завършиха на последно място в дивизията преди една година, като тексасците направиха забележителния скок от най-лошото до първото под ръководството на старши треньора за първа година ДеМеко Райънс и вероятно офанзивния новобранец на годината куотърбек Си Джей Страуд.

В третия сезон от ерата на графика от 17 игри рекордът за победи вече не е достатъчно добър, за да стигнете до плейофите.

Рон Ривера и Артър Смит са уволнени. Следвайте нашия инструмент за проследяване на живо за новини, слухове, анализи и много повече за актуализациите на Черния понеделник на NFL.

От седемте отбора, завършили 9-8, само два ще играят след седмица 18.

Ето окончателната класация на мощността на The Post в NFL за сезон 2023:

1. Балтимор Рейвънс 13-4 (1)

С фаворита за MVP Ламар Джаксън на резервната скамейка, тъй като поставеният под номер 1 в AFC беше приключил, Тайлър Хънтли хвърли 146 ярда и тъчдаун при загубата със 17-10 от Стийлърс. Гъс Едуардс и Мелвин Гордън загубиха удари и Рейвънс успяха да вкарат само седем точки до гола от игра на Джъстин Тъкър в последната минута, предшестващ невъзстановен удар от страна.

2. Сан Франциско 49ers 12-5 (2)

Поставените под номер 1 49ers на NFC копираха схемата на Ravens и поставиха няколко титуляри, включително защитника Брок Пърди, при загуба с 21-20 от Rams, които също нямаха какво да спечелят. Сам Дарнолд хвърли пас за тъчдаун на Рони Бел и се затича за резултат, но преднината от седем точки в четвъртата четвърт се изпари.

3. Бъфало Билс 11-6 (6)

Преди пет седмици Билс бяха номер 11 в AFC. След като победиха Делфините с 21-14, за да удължат победната си серия до пет мача и да откраднат титлата на AFC Изток, Билс са номер 2. Джош Алън хвърли два тъчдауна и реализира късен четвърти и 1 и трети- и-13 с краката си, за да дъвче часовник. 96-ярдовото тъчдаун на Deonte Hardy в четвъртата четвърт обърна играта.

4. Далас Каубойс 12-5 (4)

Нуждаейки се от победа, за да спечелят NFC East, Cowboys не оставиха никакво съмнение, като победиха Commanders, 38-10, зад четирите подавания за тъчдаун на Dak Prescott (в сравнение с пет незавършени), за да повишат общия му резултат за високия сезон в лигата до 36. CeeDee Ламб се разписа два пъти. Каубоите завършиха 12-5 за трета поредна година под старши треньора Майк Маккарти.

5. Детройт Лайънс 12-5 (5)

Главният треньор Дан Кембъл избра да не дава почивка на титулярите си за импулса да завършат сезона с победа, което се случи с победа с 30-20 срещу Викингите. Проблемът? Стегнатият край Сам ЛаПорта – забележителен новобранец – претърпя потенциално сериозна контузия на коляното. Лъвовете ще бъдат домакини на плейофен мач за първи път от 1993 г.

6. Маями Долфинс 11-6 (3)

Хартиени тигри? Делфините имат само една победа срещу отбор от плейофите (Каубоите) и превърнаха шанса за предимство на домашния терен по време на плейофите на AFC в липса на домакински мач с последователни загуби в края на сезона от Рейвънс и Билс. Второто прихващане на Туа Таговайлоа спря потенциално изравняващо двуминутно шофиране, а Де’Вон Ачане и Тайрийк Хил бяха задържани без контузени добавки Джейлън Уодъл и Рахийм Мостърт.

7. Кливланд Браунс 11-6 (7)

Заключени сред поставените под номер 5 в AFC, Браунс победиха Джо Флако, Амари Купър, Майлс Гарет и Дензъл Уорд – четирима от най-важните им играчи – при загуба с 31-14 от Бенгалс. Джеф Дрискел стана петият различен титуляр куотърбек на отбора този сезон, като хвърли два тъчдауна и две прихващания.

8. Kansas City Chiefs 11-6 (9)

Филдгол на Харисън Бъткър от 41 ярда за 49 секунди до края завърши победата с 13-12 срещу Чарджърс. С Патрик Махоумс и Травис Келс на резервната скамейка, единственият тъчдаун на Чийфс беше ретур от 97 ярда от Майк Едуардс. Blaine Gabbert създаде печелившата игра с девет игри и 51 ярда, за да вдъхне малко увереност, необходима в плейофите.

9. Лос Анджелис Рамс 10-7 (10)

Овните се подобриха до 7-1 след сбогуването си, с резервния куотърбек Карсън Венц, който помогна на Пука Накуа да влезе в книгата с рекорди на НФЛ. Накуа постави рекорди за нова година за улавяне (105) и получаване на ярда (1480), отбелязвайки тъчдаун от 19 ярда в процеса. Брет Махер пропусна PAT, тъй като проблемите с ударите на Рамс през целия сезон продължиха.

10. Филаделфия Ийгълс 11-6 (8)

Знаете, че нещата наистина не са наред с Eagles – 1-5 от 3 декември – когато губят от Giants. Изглеждайки напълно незаинтересовани въпреки външния шанс да спечелят NFC East, Eagles изостанаха с 24 точки при загуба с 27-10, която беше едва четвъртата им в последните 21 срещи между отборите. Jalen Hurts (пръст) и A.J. Браун (коляно) и двамата бяха контузени, за да влошат нещата.

23. Атланта Фалкънс 7-10 (23)

24. Минесота Викингс 7-10 (24)

25. Ню Йорк Джетс 7-10 (25)

Поредицата приключи! Джетс отстъпиха няколко места в подредбата на проекта в замяна на правото да прекратят серия от 15 загуби срещу Пейтриътс и да развалят това, което може би беше последният мач на старши треньора Бил Беличик в Нова Англия с победа със 17-3 на сняг - покрит терен. Брийс Хол пробяга 50 ярда за единствения тъчдаун в играта.

26. Титаните на Тенеси 6-11 (26)

27. Ню Йорк Джайънтс 6-11 (27)

Ако това беше последният мач с Джайънтс за опорите Сакуон Баркли (два тъчдауна), Ксавие Маккини (две прихващания) и Стърлинг Шепард (преместен на пето място в историята на франчайза с 372 хващания в кариерата), всички допринесоха за рядка победа срещу орлите. Тайрод Тейлър хвърли 297 ярда и се върна в игра след две различни контузии.

28. Аризона Кардиналс 4-13 (28)

29. Лос Анджелис Чарджърс 5-12 (29)

30. Ню Инглънд Пейтриътс 4-13 (30)

31. Washington Commanders 4-13 (31)

32. Каролина Пантърс 2-15 (32)