NFL Power Rankings за Седмица 18: Има лудост в плейофите за решаване
New York Post | 2024-01-01 | 15:11:52

Нека хаосът от Седмица 18 в NFL започне.

Неделя предложи известна яснота — Ravens и 49ers спечелиха първите места в плейофите съответно на AFC и NFC — но има много повече за решаване: пет отбора са живи за три места в плейофите в AFC и шест отбора са живи за две места в NFC.

Няма отбор, който да илюстрира по-добре лудостта от Билс, които потенциално могат да спечелят своята дивизия и да се изкачат до номер 2 в AFC, но също така да пропуснат напълно плейофите в последния от 272 редовни мача.

Девет отбора имат двуцифрен брой победи, но само два имат 12 или повече поради задръстване от второ ниво.

А Ийгълс и Чийфс — за които не много отдавна се смяташе, че се насочват към реванш за Супербоул — се насочват в погрешна посока, тъй като плейофите наближават.

Ето класацията на The Post за силата на NFL за седмица 18:

1. Гарвани 13-3 (1)

Съобщението е получено, силно и ясно. В мач между може би двата най-добри отбора на AFC, Ravens победиха Dolphins с 56-19, за да спечелят AFC North и предимството на домашния терен до Super Bowl. Ламар Джаксън също можеше да спечели NFL MVP с 321 ярда пасове, пет тъчдауна и перфектен рейтинг 158.3. Гарваните затвориха с 21 поредни точки в четвъртата четвърт.

2. 49ers 12-4 (2)

Brock Purdy се върна от най-лошото си представяне в кариерата, като направи два тъчдауна при победа с 27-10 срещу Commanders. С малко помощ от другаде, 49ers спечелиха сбогом в първия рунд - допълнително време за Крисчън Маккафри да се излекува от възможно разтегнат мускул на прасеца, което го накара да напусне през третата четвърт, след като спечели 91 ярда.

3. Делфини 11-5 (3)

Не е лесно да загубиш с 56-19 през същия сезон като да спечелиш 70-20 (срещу Бронкос през седмица 3). Експлозивно нападение, продължило през целия сезон, изглеждаше безпроблемно без контузеното дуо Рахийм Мостерт (лидер в тъчдауните в НФЛ) и Джейлън Уодъл срещу най-високопоставената голмайсторска защита на Рейвънс. Туа Таговайлоа хвърли два тъчдауна и две интерсепции, оставяйки титлата на AFC Изток неспечелена.

4. Каубои 11-5 (5)

Има ли по-добра комбинация куотърбек-приемник в момента от Dak Prescott-CeeDee Lamb? Те се свързаха за 13 уловки на 17 мишени, което доведе до 227 ярда и тъчдаун в противоречива победа с 20-19 срещу Лъвовете. Прескот режисира печеливш удар от 75 ярда в четвъртата четвърт, за да завърши непобеден домакински график (8-0) за първи път от 1981 г.

5. Лъвове 11-5 (4)

Готвеше се неприятна победа на Каубоите, докато официалните лица не наказаха техния триков пас за преобразуване от две точки към офанзивния лайнер Тейлър Декър с оставащи 23 секунди. Лошо обаждане ли беше? Така изглежда. Няма утеха за Лъвовете, след като не успяха, когато третият им опит за зелена светлина за две точки завърши с неизпълнение на Джаред Гоф.

6. Законопроекти 10-6 (7)

Не беше толкова лесно, колкото трябваше да бъде, но отмъщението беше извършено за загубата в началото на сезона, като победи Пейтриътс с 27-21. Расул Дъглас върна едно от двете си прихващания за тъчдаун и наклони пас, който доведе до трето подаване. Джош Алън се класира за два тъчдауна, за да изпрати Билс в мач срещу Маями, който печели.

7. Браунс 11-5 (8)

Джо Флако не е имал подобна гореща серия от четирите си мача в плейофи за Рейвънс по пътя към Супербоул MVP през 2012 г. Шест седмици след като подписа с тренировъчния отбор, Флако има четири поредни 300-ярда пасиращи мачове, последният от които включваше рекордните в кариерата 296 през първото полувреме по време на плейофна победа с 37-20 на Джетс.

8. Ийгълс 11-5 (6)

Има нещо сериозно нередно с Eagles, които са 1-4 в последните си пет мача, след като позволиха на бившия си координатор на защитата, Джонатан Ганън, да постигне първата си голяма победа като старши треньор на Cardinals. Джалън Хъртс хвърли три паса за тъчдаун – два към Хулио Джоунс – но защитата позволи решителен тъчдаун от 70 ярда в последните три минути на загуба с 35-31.

9. Шефове 10-6 (9)

Шефовете спечелиха осмата си поредна титла на AFC West със силата на крака на Харисън Бъткър (6-към-6 при гол от игра, четири от които покриха поне 43 ярда) и краката на Исая Пачеко (най-високи в кариерата 130 бързи ярда) при победа с 25-17 срещу Бенгалс. Този мач-реванш за шампионата на AFC нямаше Джо Бъроу от една страна или големите пасове на Chiefs от друга.

10. Овни 9-7 (10)

След като победиха Джайънтс, 26-25, самолетът на нарастващия отбор на Рамс според съобщенията изчака на летището, за да приключат други игри, за да могат да отпразнуват спечелването на място в плейофите. Kyren Williams бяга за три тъчдауна, а Kobie Turner и Aaron Donald комбинират за 4,5 чувала. Петте уловки на новобранеца Пука Накуа – едно за 80 ярда – го поставят над 100 този сезон.

25. Дюзи 6-10 (25)

Дори избраният от Джърмейн Джонсън шестица не успя да прикрие неприятностите от силно рекламираната защита на Джетс срещу техния бивш съотборник Флако. Кафявите вкараха 34 през първото полувреме. Брийс Хол отбеляза общо 126 ярда и тъчдаун от схватка, а Гарет Уилсън надхвърли 1000 приемащи ярда за сезона – никаква лесна задача с четвъртия куотърбек (Тревър Симиен), който сега е начело.

26. Титани 5-11 (26)

27. Гиганти 5-11 (27)

Филдголът от 54 ярда на Мейсън Кросби не успя – както и разстроената оферта на Джайънтс при загуба от Рамс. Тайрод Тейлър подаде за 319 ярда – и щеше да има повече, ако не бяха дузпите – но пропусна лесно хвърляне при евентуална реализация от две точки в края на мача. Дейн Белтън избухна с две прихващания и неуспешно възстановяване.

28. Кардинали 4-12 (30)

29. Зарядни устройства 5-11 (28)

30. Патриоти 4-12 (29)

31. Командири 4-12 (31)

32. Пантери 2-14 (32)