Никъде не е достатъчно добър – Андж Постекоглу се тревожи, че Шпорите губят вярата
Breaking News | 2024-05-03 | 12:09:34

Анж Постекоглу пое отговорност за жалкото представяне на Тотнъм след загубата им с 2:0 от Челси и призна, че играчите му изглеждат изгубили вяра в неговия футбол.

Шпорите претърпяха трета поредна загуба във Висшата лига, за да видят че техните топ четири надежди почти приключиха в една болезнена нощ в западен Лондон.

Познати проблеми надигнаха грозните си глави за Тотнъм, с Тревър Чалоба с глава от пряк свободен удар на Конър Галахър в 24-та минута, достатъчен, за да даде на Челси заслужена преднина на полувремето, като този гол беше 15-ият, допуснат от гостите от стандарти този сезон.

Челси направи точките сигурни 18 минути преди края, когато Николас Джаксън отбеляза с глава, след като Коул Палмър удари напречната греда, но това също беше обагрено с неудобство за гостите, след като Сон Хюнг- мин. и Пиер-Емил Хожберг се сблъскаха един с друг на голлинията.

Постекоглу беше оживен по време на сблъсъка на Стамфорд Бридж и си тръгна разочарован от поредната непоследователна игра в атака, като Тотнъм успя да отправи само три удара цел, въпреки че може да се похвали с повече от 62 процента притежание.

„Чувствам, че сме загубили малко вяра и убеденост в нашия футбол и аз трябва да променя това. Не беше въпросът да допуснем (първия) гол, това беше нашият подход към играта на футбол и ние далеч не бяхме достатъчно добри“, разсъждава Постекоглу.

„Не беше страхотна вечер и е честно да кажем, че не сме играли близо до този футбол и нямаме мисленето, което очаквам да имаме. Това зависи от мен и аз трябва да поема отговорност за това в крайна сметка.

„Аз съм този, който ги изпраща и ги подготвя за това. Бяхме толкова далеч от това и трябва да се вгледам в себе си и да видя как подготвям този отбор за това.

„Както казах, липсваше ни истинска убеденост и позитивно мислене в нашия футбол.

„Всъщност нямахме никаква плавност, никаква агресия с и без топката. Това е малко различно от нас, защото ако не друго, ние винаги сме били конкурентни, особено през първото полувреме това липсваше. допусна два гола от корнери срещу Арсенал, той можеше само да гледа с ужас как Чалоба беше оставен непокрит на задната греда и успя да насочи центрирането на Галахър извън Гулиелмо Викарио.

Това продължи тревожната тенденция за Тотнъм от изпращане на голове от стандартни позиции, но Челси можеше вече да е в предни позиции, след като Мики ван де Вен трябваше да изчисти удара на Джаксън от линията, докато Алфи Гилкрист и Нони Мадуеке стреляха в аут.

Коул Палмър беше следващият за да се доближи близо след почивката, когато се отклони от целта, преди решаващата секунда да пристигне за домакините.

Палмър удари гредата от пряк свободен удар и Джаксън реагира най-бързо, за да вкара 14-ия си гол за кампанията, което включва четири срещу Спърс.

Победата за Челси повишава перспективата за късна такса за европейския футбол, след като изостанаха на две точки от седмия Нюкасъл.

Маурисио Почетино призна: „Мисля, че за мен това е най-добрият мач. Може би не най-добрият, но съм най-щастливият, който търся.

„Защото в начина, по който играем, в начина, по който се състезаваме, това е, което искахме от началото на сезона.

„Разбира се, днес бяхме толкова конкурентни и по този начин можем да растем, можем да се справяме по-добре и да се подобряваме във всички области.

„През последните няколко седмици се опитваме да намерим баланс и хората започват да осъзнават, че понякога това е процес.“