„Никакви съжаления“, казва Пеп Гуардиола след загубата на Манчестър Сити в Шампионската лига
Breaking News | 2024-04-18 | 11:03:03

Пеп Гуардиола настоя, че няма съжаления, след като опитът на Манчестър Сити да запази короната си в Шампионската лига завърши със сърцераздирателна загуба след дузпи от Реал Мадрид.

Притежателите бяха победени с 4-3 от точки от испанските грандове, след като четвъртфиналното им равенство завърши с общ резултат 4-4 – 1-1 през нощта – въпреки доминиращото представяне от страна на Гуардиола през реванша на стадион "Етихад".

Сити изостана рано до гол на Родриго, но създаде множество положения, докато се опитваше да си върне контрола над равенството, но изравнителният гол на Кевин Де Бройне в 76-ата минута беше единствената им награда .

Мениджърът на Сити Гуардиола каза: „Бих предпочел да спечеля, но поздравления за Реал Мадрид, те защитаваха толкова дълбоко с невероятна солидарност и направихме всичко.

„Не съжалявам за това, което направихме. Винаги се опитваме да създаваме повече положения и да допускаме по-малко, защото вярваме, че това ви помага да спечелите и направихме всичко.

„Играхме изключително във всички отдели и за съжаление не можахме да спечелим.“

Бернардо Силва и Матео Ковачич пропуснаха при дузпите, като опитът на първия се оказа особено удобно спасяване за Андрий Лунин.

Гуардиола отказа да обвини португалеца за неуспеха му да се регистрира.

Той каза: „Бернардо поиска да го вземе, той е надежден играч и реши да стреля по този начин. Каква игра беше играл. Случва се.”

Гуардиола също нямаше оплаквания относно тактиката на Реал, като испанската страна беше принудена да седи и да се защитава дълбоко през голяма част от мача.

„Не съдя ," той каза. „Не съм тук, за да правя това. Това е футбол. В това състезание това е начинът, по който се случва футболът.“

Загубата на Сити също сложи край на надеждите им за спечелване на втори пореден требъл и сега трябва да се изберат за съботния полуфинал за ФА Къп срещу Челси на Уембли.

Гуардиола каза: „Сега ще почиваме и в петък пътуваме до Лондон, за да играем мача.

„Ще виж как ще реагират хората. Разбира се, възстановяването е по-лесно при победа, отколкото при загуба, но това е полуфинал за ФА Къп и ще се опитаме да се състезаваме колкото е възможно повече.“

Мениджърът на Реал Карло Анчелоти призна силата от Сити ги принудиха да поемат напрежението и да се стремят да решат равенството при дузпи.

Италианският ветеран каза: „Защитавахме се наистина, наистина добре. Ставаше дума за оцеляване. Мадрид е клуб, основан на това, че винаги се бори да остане в ситуации, в които изглежда, че няма изход – но ние винаги намираме начин.

„Докато дойде изпълнението на дузпи, ние бяхме напълно убедени щяхме да преминем.

„Това е почти единственият начин да дойдеш в Сити и да спечелиш. Работиш, жертваш се и побеждаваш колкото можеш.“