„Никой няма да хване“ Макс Верстапен, казва шефът на Mercedes Тото Волф
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-08 | 12:30:50

Само четири състезания от сезона на Формула 1, шефът на Mercedes Тото Волф вярва, че титлата е за Макс Верстапен, която ще загуби след още една доминираща победа за пилота на Red Bull.

В Гран При на Япония в неделя трикратният световен шампион Верстапен финишира на 13 секунди пред съотборника си Серхио Перес, който беше на осем секунди пред Карлос Сайнц от Ферари, трети.

Това беше третата победа за защитаващия титлата Верстапен за сезона, което го изпревари с 13 точки пред Перес в класирането при пилотите.

Миналия месец Сайнц спечели Гран При на Австралия, когато Верстапен беше принуден да се оттегли от състезанието. Това беше първият път от две години, в който 26-годишният пилот на Red Bull се отказа от състезание.

„Никой няма да хване Макс този сезон. Неговото шофиране и колата са просто впечатляващи“, каза Волф в Suzuka, според Reuters.

„По принцип този сезон сега е най-добрият от останалите... Надяваме се да настигнем McLaren и след това Ferrari и да се борим за P2. Това е тази година.”

Неотдавнашните борби на екипа на Мерцедес на Волф продължиха през уикенда, когато Джордж Ръсел завърши седми, а седемкратният световен шампион Люис Хамилтън беше девети.

Това оставя Mercedes четвърти в класирането на конструкторите след McLaren, Ferrari и един до друг шампион Red Bull.

„Ако очаквате в крайна сметка да се състезавате за победи и шампионати, тогава можете да кажете, че сме в малко ничия земя“, каза Волф.

„Ние сме в тази група, но това не е задоволително... Ако трябваше да търся чисто спортна гледна точка, важното е P1, а не P2, P3 или P4.“

Сезонът във Формула 1 се подновява с Гран При на Китай на международната писта в Шанхай на 21 април.

Източник: cnn.com