Никс без Джейлън Брънсън надминават изчерпаните Гризли
New York Post | 2024-01-14 | 05:55:19

МЕМФИС, Тенеси. — Никс си играеха с храната си, но поне я ядоха.

Играйки срещу версия на G-Лигата на очуканите Гризлис, Никс си играеха наоколо, недоволстваха и бяха безразсъдни с топката през по-голямата част от надпреварата – особено през първото полувреме – но напуснаха FedEx Forum с победа със 106-94, макар и само защото беше невъзможно да загубим събота.

Вече загубиха Джа Морант, Маркъс Смарт, Стивън Адамс, Брандън Кларк и Дерик Роуз с дълготрайни контузии, двама най-добри голмайстори на Мемфис – Дезмънд Бейн и Джарън Джаксън младши – бяха изключени поради нови заболявания.

Гризлис (14-25), играейки през втората вечер от един срещу друг, започна един разпознаваем играч, Люк Кенард.

Другите бяха Ксавие Тилман, Джейкъб Гилиард, Дейвид Роди и Винс Уилямс младши.

И все пак те се мотаеха и дори водеха на почивката, докато Никс се бореха да се грижат за топката без контузен Джалън Брънсън.

В крайна сметка Гризлис спряха да удрят своите удари и Никс се заровиха достатъчно, за да спечелят второто полувреме.

Джулиус Рандъл имаше 24 точки с 11 борби, но беше видимо разочарован и направи шест от 22-те проиграни топки на Никс.

Айзая Хартенщайн (20 борби, 12 точки), О. Г. Ануноби (18 точки) и Майлс Макбрайд (19 точки) помогнаха за избягването на катастрофа на Beale Street.

Никс ​​(23-16) пируваха в по-ниския клас на НБА този сезон, като сега притежават рекорд от 16-0 срещу отбори, които в момента губят.

Тяхното господство подтикна Рандъл да обясни техния манталитет срещу лошите отбори, преди една двойка, като „Ние не си играем с вашата храна.“

Но това не се отнасяше за Мемфис.

Това беше първият мач за сезона за Никс без Брънсън, който беше изключен заради натъртване на прасеца.

Той получи контузията по време на загубата от Маверикс в четвъртък, разочароваща игра за пойнтгарда, която завърши с накуцване от American Airlines Center.

Той беше на резервната скамейка в улично облекло, но като се има предвид, че той беше решение за мач в събота, е добър залог, че Брънсън ще се завърне в понеделник следобед в градината.

Макбрайд започна от мястото на Брънсън и стреля добре, достигайки 7 от 10 от пода.

Той беше положителен, но атаката беше несвързана и неорганизирана без Брънсън, до голяма степен защото Рандъл беше извън контрол.

Никс ​​допуснаха 14 пропуска през първото полувреме, като Рандъл допусна четири от тях.

Мемфис, който имаше само пет загуби преди почивката, водейки с четири преди шоуто „Simon Says“ на полувремето.

Брансън, сред лидерите в лигата в минутите преди събота, липсваше като организатор и фасилитатор.

Също така разкри проблем с липсата на създатели без RJ Barrett и Imanuel Quickley. Никс не са наясно с това умение.

Преди мача Тибодо разказа как да не пренебрегва недостатъчен противник.

Често е лесно да се повярва от Никс, но не и в четвъртък - когато загубиха от Маверикс без Лука Дончич - и не за много събота.

„Мисля, че го гледате всяка вечер и виждате отбори, които са с малко играчи, които печелят“, каза Тибодо. „Винаги го казвам на нашия отбор: не можеш да стигнеш до НБА, без да си страхотен играч, така че всички в списъка, от 1 до 15, са страхотни. [Ако] не дойдете с правилния подход, всеки може да ви победи в дадена вечер. Начинът, по който стрелят обем 3s, това е голямо нещо, реакцията на топката, отскокът и младите момчета, които имат, са много талантливи. Трябва да разберем това.”