Никс: Джалън Брънсън ударен няколко пъти без обаждане
New York Post | 2024-02-03 | 03:12:05

Джейлън Брънсън се опита да илюстрира на реферите, че е бил фаулиран, докато караше към коша през първото полувреме в четвъртък, като се удари няколко пъти в главата, докато се отдръпваше назад Съдът.

По-късно в мача, новоизсеченият Мач на звездите на Никс буквално беше ударен в лицето от стража на Пейсърс Андрю Нембхард, също без да се обаждат официалните лица.

Брунсън всъщност се нарежда на 20-то място в НБА по опити за наказателни удари с 6,2 на мач този сезон, влизайки в петъчното първенство, но треньорът Том Тибодо настоява, че тези числа трябва да са много по-високи.

„Е, повечето от нас можеха да кажат [беше фаул]“, каза Тибодо за играта Нембхард-Брунсън през четвъртата четвърт. „Това е бам-бам, но е като... човекът, неговата решителност е толкова голяма. Той получава побой. Мисля, че той трябва да бъде защитен.

„Имаше няколко разигравания, в които той получи удар и ако е фаул, значи е фаул. Обади се. Но в този момент от играта, това е просто... какво можете да кажете? Той се връща веднага при следващото разиграване и удря и-1. Реферите понякога не са перфектни. Никой от нас не е. Значи им липсва, липсва им. Продължа напред. И това ми харесва в Джалън. Той отива на следващата пиеса. И мисля, че това е критично.”

Брансън, както обикновено, отказа коментар за реферите след мача в четвъртък. Тибодо каза през декември, че е „болен и уморен“ от това, че съдиите игнорират контакта срещу неговия пойнтгард.

ЛеБрон Джеймс и Лейкърс (25-25) правят единственото си посещение в градината този сезон в събота вечер, един мач след като победиха водещите в лигата Селтикс на пътя въпреки Джеймс (възпаление на глезена) и Антъни Дейвис (бедрена става, Ахил) седи с наранявания.

И двамата Мача на звездите бяха посочени като съмнителни срещу Никс.

Бившият Ник Кам Редиш е аут с изкълчен глезен, а нападателят Джаред Вандербилт се очаква да отсъства няколко седмици заради контузия на крака, получена в Бостън.

Куентин Граймс ще пропусне втория си пореден мач за Никс заради изкълчено дясно коляно.

OG Anunoby (възпаление на лакътя) остава в списъка като съмнителен, след като излежа последните три мача.