Никс може да остане без четирима титуляри срещу Меджик, тъй като ситуацията с контузиите се влошава
New York Post | 2024-02-14 | 05:22:12

Може да няма друг отбор в НБА, който да се нуждае от седмица почивка повече от Никс, които буквално и преносно куцат в паузата на мача на звездите .

Отборът на Том Тибодо може да загуби четирима титуляри в последния си мач преди необходимата почивка, като стрелецът Донте Ди Винченцо е посочен като под въпрос за мача в сряда в Орландо с разтегнато сухожилие на дясното бедро, претърпяно при загубата в последната секунда в понеделник в Хюстън – четвъртата им загуба поражение в последните си пет мача.

Допълващият титулярен център Исая Хартенщайн също беше посочен като съмнителен срещу Меджик, след като пропусна последните два мача поради повтаряща се болка в левия ахилес.

Никс. който няма да играе отново до следващия четвъртък във Филаделфия, също е без Мичъл Робинсън, откакто претърпя операция на глезена през декември, и нападателите Джулиус Рандъл (изкълчено рамо) и О. Г. Ануноби (операция на лакътя).

Мачът в сряда ще отбележи деветия мач за Никс, откакто това дуо игра последно на 27 януари.

Джейлън Брънсън и Никс трябва бързо да загърбят загубата си от Рокетс в последната секунда, когато пойнтгардът на звездите беше свиркан от рефера Джейсин Гобъл за фантомен фал с 0,3 секунди до края на редовното време в равен мач .

Никс ​​(33-21) загубиха при последвалите наказателни удари на Арън Холидей, а шефът на екипа Ед Малой призна след мача, че съдиите са провалили решението.

вижте също

Jalen Brunson

Никс беше позорно лишен от шанса да завърши завръщането си

„Ако сте фен на Ник, обаждането беше провалено. Ще го оставя така“, каза анализаторът на TNT Кени Смит по време на разговор в Zoom във вторник. „Но това е един мач и вие имате 82, а в плейофите няма да помним тази вечер. Мисля, че като цяло нашите рефери вършат страхотна работа и въпреки че разполагаме с цялата технология, за да го повторим, тези неща ще се случат.

„Имах мач, в който загубихме и не влязохме в плейофите на НБА, защото беше обаждане за вратар в последната игра от последния мач за сезона. Така че нямам никакви симпатии към такива момчета. … Това е една игра, ние надхвърляме една игра и говорим за бъдещето.“

Попитан от The Post относно бъдещето на Никс и важността да станат по-здрави, докато преминават през паузата на мача на звездите, Смит похвали Брънсън за това, че е помогнал да „съкрати разликата“ с най-добрите отбори в Източната конференция.

„Винаги го гледах [в гимназията] и си тръгвах, той не изглежда ролята, но винаги печели. И тогава той стигна до колеж [във Виланова] и ми се струва, че не изглежда ролята, но винаги печели. И тогава той стигна до НБА и аз просто спрях да го казвам“, каза Смит. „Човекът просто влияе върху победата. … Така че мисля, че това, където Никс вероятно са променили мнението ми за тях, е фактът, че сега те затвориха разликата между това да имат най-добрия играч на пода в различни вечери.“

Недостатъчните Никс вероятно ще се нуждаят от още една голяма вечер извън Брънсън, за да спечелят в сряда в Орландо, особено ако Ди Винченцо седи за първи път този сезон.

Той остана за кратко в мача в понеделник, след като беше показан по телевизията по време на таймаут за четвъртата четвърт да казва на някой на пейката, че е наранил „колянното ми сухожилие“.

Ди Винченцо, който се оттегли от мача около минута по-късно, отбеляза средно 26,5 точки и 5,3 тройки за 40,4 минути на мач в последните си осем изяви.

Един от играчите, придобити при неотдавнашната търговия на Никс с Пистънс – Боян Богданович или Алек Бъркс – вероятно ще започне, ако Ди Винченцо не може да играе.