Никс поставиха клиника за възстановяване, въпреки липсата на Мичъл Робинсън, Джулиус Рандъл
New York Post | 2024-02-02 | 09:33:19

Двамата най-добри скачащи играчи на Никс, идващи през годината, Мичъл Робинсън и Джулиус Рандъл, са извън линията заедно с ОГ Ануноби, но техният заместващ преден корт изнесе лигата на отбора -водеща активност в таблата през януари през новия месец.

Айзая Хартенщайн, Прешъс Ачиуа и Джош Харт комбинираха 47 борби – включително 19 в офанзивата – когато Никс спечелиха деветия си пореден мач в четвъртък с победа със 109-105 над Пейсърс в Гардън.

„Топката излиза от ръба и всички се опитваме да я вземем“, пошегува се Хартенщайн, който поведе с 19 борби – осем в атака. „Не, това е колективно усилие. Само като знаем, че отскокът също печели мачове... ние се гордеем с това. И големи успехи за Прешъс и Джош за начина, по който играят на дъската и в защита.“

Въртящите се Никс, които водеха в НБА с 48,1 борда на игра с 14-2 през януари, и стартовото им трио в четвъртък вечерта почти достигнаха този сбор, като Ачиуа грабна 16 (осем офанзивни), а Харт добави дузина.

Никс ​​завърши мача с плюс-16 борби, 60-44.

„Мислех, че ни дадоха страхотни минути и много твърдост“, каза старши треньорът на Никс Том Тибодо. „Защитата на джантата беше наистина добра. Мислех, че Прешъс имаше труден мач цяла вечер [срещу Паскал Сиакам]. Първоначално не знаехме доколко той ще може да играе на четворката [нападател] и той върши страхотна работа.

„Айзая си връща ритъма, няколко страхотни игри. … Ние ги молим да направят много, а Джош играе на всяка позиция на пода. Не знам какъв е той. Той е просто баскетболист и това го прави страхотен за нас.“

Ануноби пропусна третия си пореден мач заради възпаление на лакътя, контузия, която Тибодо определя като „ежедневна“ в продължение на четири поредни дни.

Куентин Граймс също седеше в четвъртък с изкълчено коляно, контузия, получена при победата над Юта във вторник.