Никс разкъсват Рокетс в завръщането на Джейлън Брънсън, за да достигнат средната точка на сезона при победна бележка
New York Post | 2024-01-18 | 05:33:38

Обратно към пълната си сила, след като пропуснаха Джалън Брънсън в предишните си две състезания, Никс достигнаха средната точка от 41 мача на сезона с изкупителна победа на градината.

Брунсън се завърна от контузията си в прасеца, за да вкара 30 точки със седем асистенции за 37 минути в сряда, когато Никс победиха Рокетс със 109-94 на 66-ия рожден ден на Том Тибодо.

Джулиус Рандъл даде 31 точки с осем борби, а О. Г. Ануноби допринесе с 15 точки и четири откраднати топки в седмата си победа в девет мача с Никс (24-17), които също ще играят в четвъртък вечер в MSG срещу Уизардс преди Р. Дж. Барет и Имануел Куикли се завръщат в Ню Йорк в събота с Раптърс.

Подобно на Брънсън, Джош Харт също изигра силна игра — 10 точки и 13 борда за 30 минути — след като бе посочен като съмнителен с проблем с коляното.

След подписването на бившия гард на All-Star Фред ВанВлийт (24 точки) и Дилън Брукс и наемането на бившия треньор на Селтикс Име Удока в извън сезона, подобрените Рокетс все още са с 19-21 – само три победи зад общия си брой за целия минал сезон .

„Мисля, че са добавили наистина качествени защитни играчи“, каза Тибодо преди мача. „VanVleet е много разрушителен, Dillon Brooks е много добър. Те свършиха наистина добра работа, като държаха топката извън боята. Това са неща, които те правят добре. Те са атлетични, така че трябва да сме сигурни, че се грижим за топката и трябва да се доверим на подаването.”

Брунсън отбеляза първите си два опита за 3 точки, но Никс бяха 3-за-10 от дълбочина в бавна начална четвърт.

10-те точки на Рандъл задържаха Никс в рамките на две, при 25-23, като Джабари Смит младши и Джалън Грийн вкараха по седем за Хюстън.

Харт привлече Никс дори с удар към обръча в първата минута на втората, а Куентин Граймс потопи пет свободни хвърляния като част от серия 10-2 на Никс, свързваща двете четвъртини.

Граймс събори и опит за 3 точки по-късно през периода — и Рандъл заби забивка след кражба на Донте Ди Винченцо — докато Никс донесоха предимство от 48-46 до паузата.

Тройка на Рандъл и традиционна игра за три точки на Брънсън в първата минута на третата помогнаха на Никс да увеличат възглавницата си до шест

Ануноби проби ъглови треи един до друг и добави вътрешна кофа за преднина от 64-55, а Рандъл я увеличи до двуцифрено число с втората си тройка едва четири минути след началото на сесията.

Никс, които изпразниха преднина от седем точки през четвъртата четвърт в понеделник срещу Меджик, водени с осем този път в последните 12 минути.

Граймс (11 точки) се свърза отново от далечна дистанция в началото на четвъртата част за 13 точки, а Рокетс се доближиха не по-малко от девет до края на пътя.

Ануноби отбеляза победата с игра с две ръце след подаване от Рандъл плюс наказателното хвърляне и-1 за игра 96-81 с оставащи пет минути.