Никс се отказаха от първия мач на обезсърчително пътуване до мощния Тъндър
New York Post | 2023-12-28 | 05:55:25

ОКЛАХОМА СИТИ — Едно обезсърчително пътуване срещу три от изгряващите млади отбори на НБА в продължение на четири нощи обещаваше да осигури още едно предизвикателство за Никс в края на 2023 г.

Първата спирка дойде срещу Тъндър, отборът на трето място в Западната конференция, и техните начинаещи звезди се оказаха твърде много за Никс при загуба със 129-120 в сряда вечер в Paycom Center.

Джулиъс Рандъл регистрира най-високите за отбора 25 точки, Джейлън Брънсън вкара 24, а Имануел Куикли добави 22 с четири отбелязани тройки за Никс, които паднаха до 17-13 преди гостуванията на Орландо и Индиана на връщане към обратно вечери, започвайки от петък.

Един мач, след като отбеляза 21 точки при победа над Бъкс на Коледа, Ар Джей Барет завърши с 14 точки при стрелба 5 за 14, включително 1 за 7 от 3 точки

Шай Гилгеус-Александър и Джейлън Уилямс оглавиха Тъндър (20-9) с по 36 точки, а центърът новобранец Чет Холмгрен завърши с 22 с четири блокирани удара.

Преди мача треньорът на Никс Том Тибодо отбеляза, че е впечатлен от вътрешната и външната гъвкавост на 7-футовия Холмгрен, който се появи със средно 17,3 точки, 7,9 борби и 2,7 блокади, след като пропусна целия минал сезон с нараняване на крака.

„Много впечатляващо, много квалифицирано. Уникален, страхотна дължина“, каза преди това Тибодо. „Блокирането на удара, умението да играеш далеч от коша, да го поставиш на пода, да караш, умно вътре. Мисля, че той наистина имаше голямо влияние върху тях.

„Когато погледнете общия им брой, както в атака, така и в защита, мисля, че той имаше голямо влияние.“

Гилджъс-Александър отбеляза първите си четири удара за осем бързи точки, а Уилямс добави седем, докато Тъндър грабна преднина от 28-16 едва осем минути след началото на играта.

OKC разтегли тази възглавница до 15 в края на четвъртината, но две наказателни удара на Джош Харт в последните секунди доведоха Никс до 38-25, влизайки във втората.

Тъндър се свързаха с 64 процента от своите опити за гол от игра през периода, включително по една тройка от пейката на Кенрич Уилямс, Айзая Джо, Арън Уигинс и Дейвис Бертанс.

вижте също

Rich Paul срещу Leon Rose

Търсенето на звезда на Никс удари препятствието на Рич Пол, което те трябва да решат бързо

Увеличеният удар на Холмгрен помогна за увеличаване на преднината до 17 в началото на втората, но Барет и Куикли комбинираха 13 точки в серия от 16-4 на Ник, за да затворят дефицита обратно до 50-45 в средата на четвъртината.

Кофите от далечна дистанция на Джо и Гилджъс-Александър върнаха преднината на OKC до 11, но две тройки на Донте ДиВинченцо помогнаха на Никс да затворят с 69-60 в паузата.

Гилджъс-Александър, третият водещ реализатор в лигата с 31,0 точки на предходен мач, поведе всички голмайстори с 19 на полувремето, заедно с пет асистенции.

Рандъл и Ди Винченцо записаха по 11 точки, а Куикли имаше 10 през две четвъртини.

Все пак Рандъл вкара още девет в първите шест минути на третия.

Неговата традиционна игра за три точки и пробив през трафика на Харт изравниха Никс, 81-81, при 5:28 до края на четвъртината.

Но Джо потопи заден ход в последната минута и Холмгрен отби удара на Брънсън шест секунди преди края, за да запази преднината си от 93-89 на Тъндър навлизайки в последния период.

Куентин Граймс намали изоставането до едно с ъглов удар в първата минута на четвъртата, но Уилямс отговори с третата си тройка, а Холмгрен стигна до ръба за още две за игра 100-94.

Плавката на Брънсън с 4:37 до игра дръпна Никс в рамките на пет.

Но Холмгрен отхвърли Рандъл вътре и Уилямс пусна последователни 3 точки, за да увеличи преднината на Тъндър до 11 с едва три оставащи минути.