Никс слагат край на безсмислието на Бъкс с доминиращо коледно представяне
New York Post | 2023-12-25 | 21:44:20

Том Тибодо и неговите играчи нямат нужда от коледни подаръци тази година. Те направиха на себе си и на феновете си най-добрия подарък от всички.

Победа над претендиращите за титлата Бъкс.

Никс ​​запазиха най-доброто си представяне за сезона за празника, прекъсвайки своята серия от девет загуби от Милуоки пред разпродадена публика в Гардън.

Два дни след като Янис Антетокумбо, Деймиън Лилард и Бъкс подпалиха Никс в MSG, те върнаха услугата с впечатляваща победа със 129-122, в която голямата четворка на Джейлън Брънсън, Джулиъс Рандъл, Ар Джей Барет и Имануел Куикли бяха всички на върха на гарда си и защитата на Никс затвори едно от най-важните нападения в лигата.

Гореспоменатата четворка комбинира 103 точки, като Брънсън води с 38 точки, шест асистенции и нито една загуба, а Никс най-накрая ограничиха Милуоки от дълбочина.

В първите три мача между двата отбора този сезон Бъкс стреляха с 54,1 процента от 3 и средно 19,7 за 3, като същевременно трупаха по 128,7 точки на мач.

Тази среща беше различна.

Докато Лилард, Антетокумбо и Крис Миделтън имаха 88 помежду си, техните съотборници се бореха.

Играчи на Бъкс, различни от тях, стреляха 12 от 28 от терена, а Милуоки направиха само 13 от 42 от центъра.

Никс ​​победиха Бъкс за първи път от 5 ноември 2021 г. и победата отбеляза първата им победа над една от двете сили на Източната конференция, Селтикс и Бъкс, от седем опита.

Те водеха с цели 16 през четвъртата четвърт, въпреки че късно стигнаха малко.

Но скачачът на Брънсън в лентата с 1:11 вляво върна преднината обратно към осмицата и той отбеляза коша с удар с юмрук, рядка проява на емоции.

Рандъл имаше 24 точки и девет борби, Барет вкара 21, за да се отърве от скорошния спад в стрелбата, а Куикли имаше 20 от пейката.

Айзая Хартенщайн добави 11 точки, осем борби и четири асистенции.

Първите 24 минути бяха може би най-добрите, които Никс са играли през целия сезон.

Те със сигурност бяха най-добрите си две четвъртини срещу Бъкс тази година в четвъртия им мач срещу претендентите за титлата.

Никс ​​бяха остри в двата края на пода. Те споделиха топката (16 асистенции при 26 гола от игра), защитаваха се добре (Бъкс направиха само 6 от 22 опита за 3 точки) и задържаха Антетокумбо до девет точки при 4 от 10 стрелби.

Барет ги раздвижи, като отбеляза шест от първите си седем удара от полето по пътя към полувремето от 18 точки, след като влезе в игра при дълбок спад в стрелбата.

Брунсън беше най-добрият играч на паркета, отбелязвайки 20 точки, надигравайки Лилард.

Никс ​​спечелиха трудната статистика, надминавайки Бъкс с 32-16 в боя, повече от удвоявайки ги в прехода, 15-7, и ги изпреварвайки с точки за втори шанс, 11-9.

Какво се очакваше, Бъкс излязоха силни след почивката.

Подхранван от 12 точки в третата четвърт от Лилард, Милуоки се приближи до четири със силата на серия 9-0.

Брансън не им позволи да се доближат. Той спря спорта с игра за 3 точки, след което вкара отново при набиране и Никс затвориха добре периода, запазвайки предимството от 11 точки, което имаха на почивката.