Никс засрами 76ers зад 30-те точки на Джейлън Брънсън в директна победа
New York Post | 2024-01-06 | 05:22:20

ФИЛАДЕЛФИЯ — Никс победиха сополите от Сиксърс.

Зад здрава защита, продължаващия офанзивен блясък на Джейлън Брънсън и невероятната героичност на Майлс Макбрайд, отрядът на Том Тибодо унищожи Сиксърс на пътя, 128-92, оставайки непобеден от пристигането на OG Anunoby.

Никс ​​(20-15), победители от три поредни, водени с двуцифрен резултат за последните 30 минути, задържайки предполагаемия претендент за титлата само на 37 точки през второто полувреме.

Завърши със скандирания „Let's Go Knicks“ и „Go New York, Go New York, Go“ в Wells Fargo Center, с числено превъзхождащите гостуващи фенове, окуражени от атака през четвъртата четвърт, включваща серия от 26-5 .

Brunson спечели битката си с Tyrese Maxey, губейки 30 точки за 32 минути.

Ануноби осигури обичайната си разрушителна защита, редувайки се между охраната на Джоел Ембийд и Макси.

Айзая Хартенщайн продължи да се утвърждава като топ титулярен център.

Но резервната скамейка, която се бореше много преди две вечери срещу Чикаго, също имаше претенции за колективната топка за игра.

Водени от 15-те точки на Макбрайд, възраждането на Куентин Граймс (18 точки) и енергията на Джош Харт, резервите доминираха в минутите си и промениха инерцията за постоянно през първата и втората четвърт.

Те предизвикаха серия от 21-4 — с Макбрайд, който закова четири трея, изравнявайки кариерата си само за пет минути — което се превърна в преднина от 20 точки на почивката.

Никс ​​така и не позволиха на Сиксърс да се върнат в него, въпреки че Ембийд завърши с 30 точки и Джулиъс Рандъл (осем точки, 1 за 11 стрелба) се возеше в автобуса за борба.

Това беше първият от четирите мача този сезон със Сиксърс, отбор, смятан за топ 3 на Източната конференция с Ембийд като кандидат за последователни MVP.

Никс ​​не се бяха представили добре в този тип мачове с „мерна пръчка“ – загубиха шест от седем мача срещу Бъкс и Селтикс – но те абсолютно удариха Сиксърс във Фили.

„Играете с най-добрите отбори в лигата и конференцията, винаги е мерило да видите в този момент от сезона къде се намирате, какво трябва да направите, за да подобрите, какво правите добре,“ каза Рандъл . „Така че определено е мерителна пръчка.“