„Нито един друг спорт не прави това“: Експерти, очаровани от трилъра Челси срещу Ман Юнайтед
Breaking News | 2024-04-05 | 11:32:19

Драмата с победата на Челси с 4-3 във Висшата лига над Манчестър Юнайтед в четвъртък накара експертите да възнегодуват за сблъсъка, като някои нарекоха ролката- среща в увеселителен парк мигновена класика.

Юнайтед гледаха към обратна победа, но героят с хеттрик Коул Палмър отбеляза последния победен гол в мач от Висшата лига - след 11 минути добавено време - като изравни само минута по-рано от дузпа.

„Днес изпитах всякакви емоции. На моменти бях на пода, но на моменти бях надвиснал като хвърчило“, бившият защитник на Юнайтед Рио Фърдинанд каза по TNT.

„Коул Палмър беше блестящата светлина през целия мач. Трябва да му отдадете уважение, сега той е перлата в короната. Ето това е Висшата лига, Челси феновете си тръгваха, но се върнаха, когато падна този трети гол."

Бившият нападател на Брайтън и Хоув Албиън Глен Мъри също беше заслепен от представянето на Палмър, като каза пред BBC: "Казахме, че е определящо за сезона и хеттрик за Коул Палмър, момче, могат ли да изградят отбор около него.

„Току-що видяхме нещо много специално тук на Стамфорд Бридж.“

Бивши Англия и Челси играчът Джо Коул каза, че мачът ще остане един от най-добрите, играни някога на Стамфорд Бридж.

Възхитен съм, обичам футбола, обичам моменти като този.

„Радвам се, обичам футбола, обичам моменти като този“, каза Коул по TNT.

„Всички тези хора, които гледат, идват тук и гледат как отборът им никога не се предава и им дават момент. Това ще остане като един от страхотните мачове на този стадион, помнете думите ми.

„За този отбор това може да е толкова важно. Всичко зависи от момента, никой друг спорт не прави това. Невероятно е ."

С комбинирането на отборите за общо 47 изстрела, защитниците бяха под обстрел и в заден крак.

Бившият играч на Челси Крейг Бърли взриви и двата отбора за техните порести защити, казвайки по ESPN: „Това се случва, когато имаш два големи клуба, които са похарчили цяло състояние и все още са в хаос.

„Това е, което получавате, хаотичен мач, който нито един не може да контролира от началото до края.

„Това беше „Битката на хаосите“. Изглеждаше, че Челси ще изглежда малко по-малко шамболичен, което и направиха в края.“