Низходящата спирала на Нетс продължава с тежка загуба от Тъндър
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-01 | 05:11:24

ОКЛАХОМА СИТИ — Жалко, че Бруклин не може да играе с жалките Пистънс всяка вечер.

Мрежите продължиха стремглавата си спирала, падайки със 124-108 от Оклахома Сити в Paycom Center в неделя вечер.

Техният спад просто се влошава с играта.

Бруклин (15-18) изпусна осем от последните си 10, като единствените му победи по време на това неразположение бяха срещу Детройт.

Пистънс претърпяха загуба от 28 мача, която беше най-дългата поредица от един сезон в историята на НБА и беше изравнена като най-дълга като цяло във всяка голяма спортна лига на САЩ.

Оклахома Сити се оказа по-труден тест.

Един Бруклин се провали.

Въпреки че натрупаха двуцифрен аванс през първото тримесечие, Нетс върнаха всичко през второто.

Те никога не се предизвикаха в третия и четвъртия, напълно доминирани от двата края от Thunder (22-9).

Мрежите — чиято защита се разпадна — дойдоха, като допуснаха почти 122 точки на мач в предишните си девет мача и допуснаха 0,495 процента стрелба.

Неделя беше много по-лоша, позволявайки 54,2 процента стрелба и 18 от 33 от 3 точки.

И необходимостта да изваждат топката от коша при всяко притежание на топката убиваха преходната им игра.

Тъй като трябваше да играе срещу вече настроена защита на Тъндър, Бруклин стреля само с 38 процента като цяло и 12 от 46 от дълбочина. Накратко, това не беше състезание.

вижте също

НБА обмисля да накаже Нетс след противоречия в състава срещу Бъкс

„Имахме участък от мачове с някои отбори от високо ниво, които наистина наблегнаха на начина ни на игра и ни затрудниха да отбележим“, каза треньорът Жак Вон. „И ето защо разбирането за това как тази група е изградена заедно [е толкова важно].

„Имаме нужда един от друг. Аз не съм треньор в Залата на славата и нямаме звезди в нашия отбор. Така че това е колективна група, която трябва да свири заедно всяка една вечер и ние ще продължим да следваме този идеал. Но това е предизвикателството за тази група.“

Това е предизвикателство, което Нетс не успяха до неделя.

Микал Бриджис имаше отборен рекорд от 22 точки, седем борби и седем асистенции.

Кем Томас вкара 20 от пейката, но имаше само една борба, без асистенции и блокове, докато Ник Клакстън беше надигран от Чет Холмгрен въпреки 15 точки и 16 борби.

Междувременно звездата на Оклахома Сити Шай Гилгеус-Александър имаше 24 точки, шест асистенции и четири борби, докато Холмгрен завърши с 18 точки, 10 дъски и стабилна защита.

Тъндър постави шест играчи с двуцифрени числа.

Оклахома Сити спечели четири поредни победи и седем от осем.

Две от тези победи бяха над защитаващия титлата Нъгетс и те също победиха Тимбъруулвс.

Мрежите със сигурност не създаваха повече проблеми.

Въпреки че спринтираха към преднина от 18-8 с тройка на Бриджис, те не успяха да я задържат.

Дори не е близо.

Все още придържайки се към преднина 44-39 след тройка на Томас с 8:45 до края на полувремето, Нетс останаха ледени.

Те пропуснаха седем поредни удара и допуснаха обрат, за да позволят 10 точки без отговор.

Издърпването от среден клас на Джалън Уилямс ограничи бягането и го направи 49-44.

Бруклин никога повече не водеше.

Четири пъти Нетс успяха да се изравнят, последният с 61 - всички с тройка на Дориан Фини-Смит.

Минаха още 71-67 минути по-късно, преди да загубят контакта си.

Мрежите изкашляха седем безответни точки, увенчани с бързи пробивни кошове на Уилямс и Гилджъс-Александър.

Последният го тласна до 78-67 с 5:37 до края в третата четвърт, а дефицитът набъбна до 21 в четвъртата.

Източник: nypost.com