Нощните 4-точки на Рантанен вдигнаха Лавина над Пламъците 6-2
Global News | 2024-03-13 | 15:08:06

Мико Рантанен и Нейтън Маккинън отново бяха смъртоносно дуо във вторник вечер.

Рантанен отбеляза два гола и две асистенции, за да продължи точковата си серия до 10 мача, докато MacKinnon имаше гол и асистенция, за да удължи поредицата си от точки до 13 мача, докато Colorado Avalanche постигна победа с 6-2 над Calgary Flames.

MacKinnon е до лидер в лигата 113 точки (41 гола, 72 асистенции) за сезона, рекорд в кариерата. Той е с шест точки пред Никита Кучеров от Тампа Бей.

„Той просто е такъв“, каза треньорът на Avs Джаред Беднар. „Стремежът да бъде най-добрият играч, който може да бъде, да продължава да подобрява играта си в малки области и независимо дали само частица в една област му помага да стане по-добър и частица в друга, той непрекъснато търси да се подобри.“

Рекордът на франчайза е 139 точки, поставен от Питър Стастни през 1981-82 г., докато отборът беше базиран в Квебек. MacKinnon е на крачка от 138.

„Ако продължи да играе както играе, а не се съмнявам, че ще го направи, мисля, че това е добър шанс“, каза Рантанен, попитан дали съотборникът му може да счупи рекорда .

По време на 13-те игри на Маккинън, той натрупа 28 точки (9 гола, 19 асистенции). Междувременно Рантанен има 18 точки (4 гола, 14 асистенции) в своите 10 мача.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

За новия нападател на Avs Кейси Митълстад, който вкара първия си гол с отбора, да си съотборник с двамата със сигурност е по-добре да играеш срещу тях.

„Когато играеш срещу (MacKinnon) или дори да го гледате, може да ви накара малко да се ядосате, просто се чудите как го прави,” каза Mittlestadt.

„Mikko е най-недооцененият играч в лигата. Просто пиесите, които той и Нейт правят заедно, са луди. Щастлив съм, че съм на тяхна страна.”

Валери Ничушкин, с гол и две асистенции, и Джош Менсън също вкараха за Колорадо (41-20-5).

Четвъртата поредна победа на Avs ги изравнява с бездействащия Уинипег за второто място в силно оспорваната Централна дивизия. Джетс имат два мача в ръка. Далас, който загуби от Флорида, води в дивизията с две точки.

Даниил Мироманов, с първия си гол като Flame, и Walker Duehr отбелязаха за Калгари (31-29-5).

След катастрофалните загуби от Флорида и Каролина през уикенда, Пламъците загубиха три поредни мача с общ резултат 18-5.

„Получихме три добри урока тук, толкова просто,” каза капитанът на Flames Микаел Беклунд.

„Всеки в тази стая трябва да погледне себе си и да бъде по-добър.“

В същото време Avs добавяха подкрепления миналата седмица, Калгари правеше точно обратното, разменяйки ветерани, за да придобие по-млади играчи.

Назем Кадри осъзнава, че ще отнеме известно време, за да се забавляваме.

“ Имаме много нови тела, нови лица, изучаваме нови системи. Така че ще има някакъв кросоувър, при който химията не е страхотна и има някои мозъчни пропуски,” каза центърът на Flames.

Въпреки че тази вечер треньорът Райън Хуска изтъкна своите ветерани.

„Не мисля, че новите лица са проблемът сам по себе си“, каза Хуска. „Има момчета на леда, които са тук от няколко години, които все още правят грешки през последните няколко мача, които обикновено не правят.“

Вратарят на новобранеца Юстъс Анунен направи 25 спасявания, за да подобри до 4-2-1.

Дан Владар, изтеглен след два периода, след като предаде шест гола при 35 изстрела, бе маркиран със загубата, за да падне до 8-9-2. Новобранецът Дъстин Улф направи три спирания за облекчаване.

Пламъците водеха с 2-1 след 20 минути, въпреки че бяха изпреварени с 19-9, но стената се спука във втората, след като Колорадо избухна с пет гола без отговор.

Петдесет и осем секунди след като Менсън изравни резултата при 4:52, Маккинън насочи победителя в играта в горния ъгъл от остър ъгъл, след като беше изведен от кръстосано подаване от Ничушкин.

Постигайки три гола за три минути, Ничушкин пое централно подаване от Рантанен и вкара 24-ия си гол покрай Владар, за да направи 4-2.

Дебюти у дома

Три Защитниците на Flames се появиха за първи път в Saddledome. Мироманов и Никита Охотюк бяха придобити миналата седмица чрез сделки. Джоел Ханли беше поискан при освобождаване. Това беше първият мач за Калгари за Охотюк, който се включи като седми защитник, когато Андрей Кузменко (горната част на тялото) беше късна драскотина.

Волф си спомни

Якоб Маркстрьом трябваше да започнаха, но клубът обяви следобед, че вратарят номер 1 на Flames е аут с контузия в долната част на тялото, което накара клуба да повика Wolf от Calgary Wranglers (AHL) за резерва.