Новак Джокович изравни рекорда с 58-ми четвъртфинал в турнир от Големия шлем
Breaking News | 2024-01-21 | 15:21:33

Новак Джокович изравни рекорда на Роджър Федерер, като достигна със стил 58-ми четвъртфинал в турнир от Големия шлем на Australian Open.

Това се появи на света номер едно може да направи това, като стане първият играч, спечелил победа с „тройна багел“ на турнира, когато спечели първите 13 игри срещу Адриан Манарино.

Французинът изглеждаше огромно облекчение, когато най-накрая се качи на дъска във втората игра от третия сет, но Джокович, който играе в своя 73-ти голям турнир, отстъпи до победа с 6-0 6-0 6-3.

След като започна турнира, борейки се с болестта и оцелявайки в два дълги мача, Джокович сега изглежда в зловеща форма, въпреки че все още понякога се ядосваше от публиката.

„Най-добрите сетове, които съм играл след малко“, каза след това сърбинът. „Наистина исках да загубя този мач в третия сет, защото напрежението се натрупваше толкова много на стадиона. Трябваше да премахна това и да се съсредоточа отново върху това, което трябваше да направя, за да завърша мача.

„Сервирах много добре. В моментите, когато трябваше да измисля първи сервис, го правех. Като цяло, страхотно представяне.

„Последните няколко дни бяха наистина добри, така че вървят в положителна посока по отношение на здравето, тениса, така че съм наистина щастлив.“

Следващият Джокович се изправя срещу 12-ия поставен Тейлър Фриц, който спечели забележителна победа над миналогодишния подгласник Стефанос Циципас.

Фриц влезе в мача с рекорд 0-11 срещу играчи от топ 10 на турнири от Големия шлем, но стигна до триумф със 7-6 (3) 5-7 6-3 6-3 и стигна до четвъртфиналите в Мелбърн за първи път.

Той ще трябва да постигне още едно първо място, ако иска да стигне по-нататък, след като загуби всичките си осем предишни срещи с Джокович, включително болезнено петсетово поражение в третия кръг преди три години, когато сърбинът получи коремна контузия по средата -мач.

Аплодисментиран от голямото гръцко население на Мелбърн, Циципас се радва на най-добрите резултати в кариерата си на Откритото първенство на Австралия, но не успя да стигне до полуфиналите за първи път от 2020 г.