Новак Джокович казва на феновете си в Монте Карло да „млъкнат по дяволите“ в бурния тенис срив
New York Post | 2024-04-14 | 16:44:04

Световният номер едно Новак Джокович не беше щастлив човек в събота вечер (AEST) в Монте Карло.

Борбите на сръбската суперзвезда през 2024 г. продължиха, след като той беше отстранен от Мастърса в Монте Карло от Каспер Рууд на полуфиналите.

10-ият норвежец победи световния номер едно с 6-4, 1-6, 6-4 за първа победа от шест опита срещу рекордния 24-кратен носител на титла от Големия шлем.

Джокович се затрудняваше в ранните етапи на мача, като загуби два от началните си три гейма при сервис, докато Рууд спечели първия сет.

36-годишният играч отскочи категорично, за да изтрие опонента си от корта и да изравни мача с по един сет.

Нещата обаче взеха грозен обрат в решаващия сет, когато разочарованието на Джокович от фен на трибуните прекипя.

След като пропусна регулиращ форхенд, докато губеше с 3-4, той насочи вниманието си към човек, седнал зад основната линия, и отприщи ругатнен спрей.

„Би ли млъкнал“, извика Джокович, преди да промърмори още по посока на фена.

Бъдете в крак с най-важните спортни новини

Запишете се за стартов състав за най-големите истории.

Благодаря, че се регистрирахте

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Никога не пропускайте история.

Нещата не се подобриха за сърбина, който отново не успя в четвъртото си събитие за сезона.

Въпреки спада, той остава уверен, че ще може да се възстанови, тъй като вторият турнир от Големия шлем в календара наближава.

„Със сигурност има положителни неща, но съм свикнал с наистина висок стандарт по отношение на очакванията и резултатите“, каза той.

„Да нямаш титла – в сравнение с последните 15 години – изобщо не е страхотен сезон.“

Джокович е участвал само в четири събития този сезон, но очаква да ускори темпото си, докато кампанията му на клей се насочи към Мадрид и Рим, преди да се завърне на Ролан Гарос.

Той пристигна в Монте Карло, след като пропусна Маями след шокираща загуба от 123-ия в ранглистата Лука Нарди на Мастърса в Индиън Уелс.

„Имах полуфинали в Австралия, полуфинали тук. Нормално е да очаквате, че имате някои сезони, в които не започвате добре – това е този“, добави той.

„Надявам се, че мога да вдигна. По отношение на резултатите, мога да надграждам от тук.

„Играл съм добър тенис. Надявам се в следващите турнири да мога да играя още по-добре.“

Рууд ще се изправи срещу Стефанос Циципас в неделния мач за титлата в Монте Карло, след като гъркът победи шампиона на Откритото първенство на Австралия и световен номер две Яник Синър в своя полуфинал.