Новак Джокович пътува, ще се изправи срещу американеца Тейлър Фриц на четвъртфиналите на Australian Open
New York Post | 2024-01-21 | 10:12:23

МЕЛБЪРН, Австралия — Новак Джокович беше безмилостен при победа с 6-0, 6-0, 6-3 над Адриан Манарино в неделя, достигайки австралиеца Открити четвъртфинали и изравняване на рекорда на Роджър Федерер за всички времена от Големия шлем.

В рядка дневна поява на Род Лейвър Арена, 10-кратният шампион на Откритото първенство на Австралия постигна 31 победителя и се състезава към победата за 1 час и 44 минути, за да премине към последните осем за 58-и път на мейджър, изравнявайки рекорда на Федерер .

Джокович е на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия за 14-ти път, което е равно на второ място в списъка за всички времена с Рафаел Надал и Джон Нюкомб. Разликата е, че той превърна повечето от тези четвъртфинални мачове в титли в Мелбърн Парк.

Следващият ще се изправи срещу номер 12 Тейлър Фриц, който достигна четвъртфиналите на Australian Open за първи път със 7-6 (3), 5-7, 6-3, 6-3 над Стефанос Циципас, подгласник тук миналата година.

„Мисля, че сервирах добре през целия мач, това ме задържа“, каза Фриц след първата си победа над играч от топ 10 на мейджър. „И тогава в самия край, когато наистина имах нужда от това, имам чувството, че просто повиших ниво и започнах да играя най-добрия си тенис, за да го завърша.“

Джокович, който се труди в първите си два рунда, вярва, че започва да набира скорост.

вижте също

Коко Гауф е цялата усмихната след победата си с 6-1, 6-2 над Магдалена Фреч в четвъртия кръг на Australian Open.

Коко Гауф нахлу на четвъртфиналите на Australian Open

„Първите два сета бяха едни от най-добрите сетове, които съм играл от известно време“, каза Джокович, който кандидатства за рекордна 25-та титла от Големия шлем на сингъл. „Играх страхотно от първата до последната точка.“

Той добави на шега: „Наистина исках да загубя този мач в третия сет, защото напрежението нарастваше на стадиона.

35-годишният Манарино имаше пет сета и в трите си предишни кръга. След като пропусна точка за пробив в началния гейм, той почти никога не заплаши Джокович.

Французинът избегна т. нар. троен багел – само пет мача от Големия шлем в Откритата ера са спечелени с 6-0, 6-0, 6-0 – но той само отлагаше неизбежното.

Джокович призна, че се чувства зле в последните кръгове, но каза, че здравето му се подобрява.

„Последните няколко дни бяха наистина добри“, каза той. „Върви в положителна посока, по отношение на здравето и тениса.“

Защитаващата титлата си Арина Сабаленка и победителката от Откритото първенство на САЩ Коко Гауф се класираха на четвъртфиналите при жените с убедителни победи.

Не. Втората в ранглистата Сабаленка, която спечели първата си титла от Шлема тук миналата година, победи Аманада Анисимова с 6-3, 6-2. Гауф, която спечели първия си голям турнир на US Open през септември, победи Магдалена Фреч с 6-1, 6-2.

Анисимова спечели четири от предишните им пет срещи, но този път нямаше отговорите, за да се противопостави на силата на беларускинята, която отбеляза 18 уинъра.

„Изключително доволна съм от нивото, щастлива съм от тази победа, тя е труден съперник“, каза Сабаленка. „Харесва ми атмосферата тук, обичам да играя пред вас, момчета. Наистина искам да остана възможно най-дълго и се надявам да успеем да получим това нещо още веднъж.“

Кратко забавяне в дъжд при 4-1 в първия сет спря инерцията на Сабаленка, но тя бързо се възстанови и се оттегли във втория сет.

Тя ще срещне или 16-годишната Мира Андреева, или номер 9 Барбора Крейчикова в осминафиналите.