Новото правило на Висшата лига беше обявено за „безсмислено“, докато феновете критикуваха промяната в мача на Манчестър Юнайтед
The Mirror | 2024-03-30 | 00:12:34

Феновете се обърнаха към социалните медии, за да изразят разочарованието си от новите правила на Висшата лига относно момчетата и момичетата с топка по време на мача на Манчестър Юнайтед с Брентфорд.

Децата, които сега се наричат ​​„асистенти на топката“, преди това имаха право да хвърлят топката обратно на играчите по време на паузите в играта. Сега обаче Висшата лига промени правилата си, за да гласи, че футболната топка трябва да бъде поставена върху конуси, готови за играчите да се съберат, вместо да хвърлят топката директно към тях.

Новото правило беше поставено влиза в сила незабавно, което означава, че топките бяха оставени върху конуси по време на сблъсъка в събота вечер между Юнайтед и Брентфорд на GTech Community Stadium. Не всички обаче са доволни от новото правило.

Феновете, които гледаха мача, бързо отбелязаха, че вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана отдели време да събира топки за голови удари. Предишните правила щяха да предвиждат помощниците с топката да му хвърлят топката обратно, елиминирайки възможността за губене на време.

Един футболен фен написа по време на мача: „Така че новото правило, при което играчите трябва сами да вземат топката, насърчава загубата на време. Онана прекара около пет минути през това полувреме, ходейки, за да пусне топки за голови удари, но добави една минута? !"

Друг фен каза: „Какъв е смисълът да има момчета с топка, ако те не могат добре... да бъдат момчета с топка? Това просто насърчава повече загуба на време от играчите. Както е доказано от Онана. " Друг определи промяната на правилата като безсмислена, казвайки: „Това момче с топката, което не може да даде топката, е толкова безсмислено и лошо – сега играта губи повече време.“

Докато Онана възприе лек подход за рестартиране игра, камерунският национал беше задържан от Брентфорд, който вкара гола си по време на неистово първо полувреме. Двете страни обаче стигнаха до равенство на почивката при резултат 0-0.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за новото правило на Висшата лига? Уведомете ни тук.

Юнайтед претърпя тежка загуба с 4-0 срещу Брентфорд в същия мач миналия сезон. Онана настоя преди мача, че Юнайтед, който се изправя срещу битка за класиране за Шампионската лига догодина, е аут за отмъщение срещу пчелите.

„Това е финал за нас. Дойдохме тук, за да спечелим, ще дадем всичко, за да победим“, каза той пред Sky Sports. „Това е важна седмица за нас – това е много важен мач за нас; знаем колко важен е този мач, така че подготовката беше добра."

„Те [Брентфорд] са много добър отбор, който контрапресира. Един срещу един, те поемат много риск. Ние всички знаете нивото на Висшата лига. Имаме нещо за тях (Брентфорд).“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите