Нуно Еспирито Санто искаше Джеймс Мадисън да бъде изгонен за инцидента с Райън Йейтс
Breaking News | 2024-04-08 | 14:58:33

Босът на Нотингам Форест Нуно Еспирито Санто се оплака от поредното лошо съдийско решение, след като смяташе, че Джеймс Мадисън трябваше да бъде изгонен по време на загубата им с 3-1 от Тотнъм.

Плеймейкърът на Спърс Мадисън беше замесен в инцидент извън топката с Райън Йейтс в 44-ата минута, който завърши с капитана на Форест на купчина на пода.

Йейтс призова рефера Саймън Хупър да прегледа инцидента и повторенията показаха, че Мадисън е хванал халфа на Форест с удар в корема, но VAR реши да не предприема действия, когато резултатът все още беше 1-1.

Нуно каза: „Не Не изглежда, че го е ударил, той го е ударил. Видях изображението и затова говоря с вас.

Вижте тази публикация в Instagram

Публикация, споделена от Джеймс Мадисън (@madders)

„Бях изненадан, че VAR не кажете на Саймън да го прегледа по-добре, защото честно казано с цялото ми уважение, Мадисън губи самообладание и това е удар в корема на Йейтс.

„Трябваше да бъде преразгледано и да вземе различно решение. Това не е фланелка (издърпване) с играчи, която изглежда така, сякаш нищо не се случва, не. Не, без топка е.

„Така че има два момента, които споменаваме (пропускът на Крис Ууд) през първото полувреме, които могат да променят играта.

„Не съм попитайте (Хупър), но го видях. Няма проблем да кажа, че не го видях по същия начин. Не бяхме съгласни, аз и VAR.“

Форест можеше да води до този момент, но Ууд, след като отбеляза за четвърти пореден мач, уцели гредата от няколко метра, след като Гулиелмо Викарио беше отказа Йейтс в 34-ата минута.

Шпорите отбелязаха два гола в бърза последователност след полувремето чрез Мики ван де Вен и Педро Поро, за да сложат край на трите мача на Форест без загуба.

Това също гарантира, че Нуно ще преживее нещастно първо завръщане в Тотнъм след уволнението му през 2021 г. след само 17 мача начело.

Докато португалецът го описа като „специален“ повод, той настоя, че пълният му фокус е върху 17-ия Форест, който подобрява шансовете си за оцеляване у дома срещу Вълците – друг от старите му клубове – следващата седмица.

„Това е Беше удоволствие да работя тук в Спърс. За мен беше чест. Нещата не се получиха и не завършиха добре. Продължавам напред, Спърс продължават“, разсъждава Нуно.

„Беше специално да дойда тук. Винаги е специално да дойдеш на място, където си работил, но това не отнема фокуса. Моят фокус е върху Форест и трябва да се справим много по-добре следващата седмица, защото сме в тежка битка.”