Няма Меси, няма проблем: Интер Маями губи Ванкувър Уайткапс с 2-1
Global News | 2024-05-26 | 18:28:06

Липсващата футболна икона Лионел Меси не беше проблем за Интер Маями в събота.

Дори и без Суперзвездата, спечелила Световната купа, Маями (10-4-2) постигна победа с 2-1 над падащия Уайткепс (5-5-4) във Ванкувър.

Феновете бяха възмутени по-рано през седмицата чух, че Маями не е карал Меси да играе в B.C. заради претоварения график на клуба от Мейджър Лийг Сокър.

Отборът също остави уругвайския нападател Луис Суарес и испанския халф Серхио Бускетс във Флорида.

„Дойдохме без нашите най-добри играчи. … И дори тогава се състезавахме много добре“, каза главният треньор на Маями, Херардо (Тата) Мартино, чрез преводач.

„Това е много ценно нещо, разбира се. Ако бяхме загубили, дори да се бяхме състезавали толкова добре, колкото тази вечер, нямаше да сме толкова щастливи, колкото сме сега.

„Мисля, че това е голяма награда за тези играчи за усилията, които те го направиха.“

Розови фланелки с номер 10 на Меси все още осеяха обявената публика от 51 035, а „Къде е Меси?“ скандирания избухнаха в ранните минути на мача.

Резултатът от събота разтегна безпобедния спад на Ванкувър до шест мача (0-3-3) в MLS, докато непобедената серия на Маями нарасна до 10 поредни мача (7-0-3 ).

„(Major League Soccer) е така. Всеки отбор преминава през такъв период през сезона,” каза старши треньорът на Уайткепс Вани Сартини след загубата.

“Така че е твърде лесно да покажем, че сме компактна група, когато всичко върви добре. Трябва да го покажем сега.

„И така, ние сме наясно с факта, че трябва да се справим по-добре, но също така сме наясно с факта, че можем да се справим по-добре. Така че ще продължим оттам.“

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Робърт Тейлър вкара гол и направи асистенция, докато Лео Кампана също намери вратата за Маями (10-4-2).

Райън Голд отговори за „Caps“ (5-5- 4), реализирайки наказателен удар в 72-ата минута.

Дрейк Календър от Маями направи едно спасяване, а Йохей Такаока спря четири изстрела от вратата за Ванкувър.

Капсите започнаха с агресивно нападение и беше изкусително близо до откриване на резултата в осмата минута.

Голд изпрати центриране към Фафа Пико на далечната греда и нападателят го насочи с глава, само за да види удара си, блокиран от Марсело Вайганд.

Маями засипа Такаока с удари през първото полувреме и накрая победи японския вратар в 38-ата минута.

Жорди Алба изпрати топка към Тейлър, който заобиколи защитника на Ванкувър Матиас Лаборда вътре наказателното поле, след което нанесе удар с десния крак покрай Такаока, за да поведе Маями с 1-0.

Ванкувър не регистрира удар към вратата през първото полувреме, докато гостите отбелязаха пет.

>

Уайткепс се бориха да намерят вратата наскоро, отбелязвайки само два гола в последните си четири мача в MLS. Клубът отбеляза 14 гола в първите си шест мача от сезона.

„Мисля, че все още правим същите неща, които правехме по-рано през годината, стигаме до правилните места и създаваме положения ,” каза халфът Али Ахмед.

„Но имам чувството, че имаме малко късмет. Трябва да бъдем по-добри и да се държим отговорни.“

Тейлър отново притесни Капс в 54-ата минута, танцувайки около Лаборда, преди да хвърли топката към Кампана в горната част на шестярдовото поле. След това Кампана вкара удар, за да даде преднина на Маями с 2-0 в 54-ата минута.

Видеопреглед в 69-ата минута даде живот на Ванкувър.

Томас Авилес провери Пико вътре в наказателно поле и въпреки че фаулът първоначално не беше отсъден, играта беше проверена повторно от видеоасистент рефера и беше отсъдена дузпа. удар покрай пъхнал Календар, намалявайки изоставането на Ванкувър до 2-1 в 72-ата минута.

Домакините продължиха да натискат в последните минути, но не успяха да стигнат до изравнителния гол.

„Мисля, че в момента това е въпрос на самочувствие,” каза Сартини.

„Така че трябва да си възвърнем увереността и да се опитаме да вземем точки незабавно, защото сега е твърде лесно да бъдеш с главата надолу, но трябва да сме с вдигната глава и да се опитаме да влезем на пълна скорост (следващия ни мач).“

Уайткепс се завръщат в игра в сряда, когато се изправят срещу Спортинг Канзас Сити навън. Маями ще бъде домакин на Атланта Юнайтед същата вечер.

БЕЛЕЖКИ:

След обявяването, че Меси няма да дойде във Ванкувър, Уайткепс предложиха на всички в съботния мач безплатен билет за друг редовен сезон мач през 2024 г.

В събота се проведе първият мач от МЛС между Ванкувър и Интер Маями.

Халфът на Маями Джулиан Гресел се завърна в B.C. място. 30-годишният футболист записа 38 мача във всички състезания за Ванкувър между 2022 и 2023 г., записвайки седем гола и девет асистенции.