„Няма съмнение“: Треньорът на Едмънтън Ойлърс вярва във вратаря Стюарт Скинър
Global News | 2024-04-25 | 20:49:50

Въпреки някои грозни резултати в ранните серии, вратарят на Едмънтън Ойлърс Стюарт Скинър все още има вярата на своя треньор.

Скинър пропусна три гола в първите седем удара, с които се изправи в мач 2 в загубата от Лос Анджелис Кингс в сряда. Ойлърс се събраха, преди да загубят с 5-4 в продълженията след откъсващ се гол от Анзе Копитар.

Серията от първия кръг на Западната конференция е равенство 1-1, но Скинър има колеблив процент спасявания от 0,857 през първите две игри.

Играта на Скинър през първите два мача напомня за вратарските борби, които измъчваха отбора през 2023 г. след сезона. В плейофите през 2023 г. Скинър беше изтеглен четири пъти в 12 старта, тъй като тогавашният треньор Джей Уудкрофт показа, че няма да бъде търпелив с мудните стартове на вратаря.

Крис Кноблаух, който пое поста треньор на Ойлърс през ноември прояви повече търпение. Когато го попитаха дали мисли да изтегли Скинър след третия гол на Кингс, отговорът му беше категорично „не“.

И след това той гласува доверие на Скинър преди мач 3.

“Виждал съм го да поема собственост и отговорност и да излиза наистина стабилно и да играе превъзходно,” каза Knoblauch. „Не се съмнявам, че той може да направи това.“

Зад Скинър е Калвин Пикард, който записа 0,909 процента спасени удари и 2,45 гола срещу средно в 23 старта този сезон. Но да играеш срещу вратар, започнал сезона в Американската хокейна лига, би било смело решение в плейофите.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на твоя имейл, както се случва.

По време на кратката си кариера в НХЛ, роденият в Едмънтън вратар на Ойлърс се отнасяше философски към играта си и често казваше, че „числата лъжат“.

Но в плейофите числата са абсолютно важни.

През 2023 г. Скинър хвърли върху себе си голяма част от вината за отпадането на Ойлърс във втория кръг от Вегас Голдън Найтс. Той записа процент спасявания от 0,883 за два рунда.

Плейофите за 2024 г. не са били по-добри досега. Кралете вкараха няколко странни гола в третия период на мач 1, благодарение на защитници, които счупиха пръчки и многобройни отклонения от кънки, но това не беше достатъчно, за да застраши отбора на Ойлърс по пътя към поражение със 7-4.

Но при загубата с 5-4 от Лос Анджелис в сряда, Скинър направи само 21 спасявания при 26 удара. Копитар прехвърли победния удар през рамото на Скинър.

„Наистина не направих твърде много“, каза Скинър след загубата в Игра 2. „Не мисля, че бях голям фактор в играта тази вечер и това е ОК. Ще се подобря от това и ще продължа напред.

„В момента те имат късмет с шайбата. Имахме и своя дял от късмета с шайбата. Ето как понякога работи хокеят. Но късметът с шайбата не беше на моя страна тази вечер.”

Имаше някои смекчаващи фактори. Победният гол падна при пробив. Вторият гол в мача накара Адриан Кемпе да отбие шайбата от въздуха, докато се насочваше към мрежата. Третият гол, пробив от Дрю Даути, дойде, след като защитникът на Кралете загуби контрол над шайбата, но тя се плъзна през краката на Скинър. Четвъртият гол на Кралете се появи на екрана.

Началният гол на мача, също от Кемп, беше този, който Скинър искаше да си върне.

„Той отправи добър удар , но мисля, че мога да спра това“, каза той. „Вторият гол беше странно отскачане на двама момчета. При третия Doughty не успя да се справи с отблъскването, докато се опитваше да премине към своя бекхенд и можех да разбера по-добре. Четвъртият изобщо не го видях. (Куинтън) Байфийлд направи добър екран. Петият беше странно отклонение, което се приземи точно върху стика на Копитар и той направи добър удар.

„Това е добра възможност за учене и израстване.“

Защитникът на Ойлърс Матиас Екхолм каза, че не чувства, че Кингс са били чак толкова заплашителни в нападение – въпреки факта, че са отбелязали девет гола в два мача.

„Когато го направят правят добри игри с теб, явно са те разбили. Не мисля, че тук е така. Няма много време за офанзива за тях, когато те просто те забиват.“

Други вратари публикуват по-ниски резултати в плейофите. Кам Талбот от Кингс направи искрящо спиране в края на втория период, за да ограби гол на Леон Драйзайтл в мач 2, но той записа 0,867 процента спасявания. Звездните вратари като Конър Хелбуйк от Уинипег и Джейк Йотингер от Далас са съответно на 0,870 и 0,857.

Скинър е уверен, че може да се възстанови, но знае, че в хода на плейофите ще има трудни моменти .