Нюкасъл 3-0 Фулъм: Свраките вървят към победа след отпадане от Европейското първенство със 17-годишния Луис Майли, който пише история като най-младият голмайстор на Нюкасъл във Висшата лига
Daily Mail | 2023-12-16 | 19:50:20

Гостите тъкмо започваха да залостяват вратата, когато часът наближаваше, когато Бруно Гимараеш нахлу през нея и Майли заби първия си старши гол в долния ъгъл от осем ярда.

17-годишният играч замени Джеймс Милнър като най-младия стрелец на Нюкасъл във Висшата лига и предвид това, което видяхме от Майли през последните месеци, той може да си отиде за да се насладите на също толкова украсена кариера.

Вашият браузър не поддържа iframes.

Люис Майли, на 17, вкара първия си старши гол срещу Фулъм на Сейнт Джеймс Парк

Нюкасъл се радваше на победата си с 3-0, след като Фулъм падна до десет мъже през първото полувреме

Раул Хименес в игра, преди да бъде изгонен само 22 минути игра

Емил Крафт (вляво) и Свен Ботман от Нюкасъл Юнайтед празнуват след победата на отбора

Мигел Алмирон и Дан Бърн добавиха голове преди края, за да поправят резултата, който изглеждаше малко вероятен преди намесата на Майли. Но ако нараняванията на Нюкасъл бяха нещастни, появата на Майли беше благословия. Бихте могли да го наречете звезда в процес на създаване, но момчето изглежда готово.

Представянето му за контузения Джоелинтън помогна да се инжектира енергия в отбор, който беше работещи срещу 10 мъже. Като се замисли, Хоу си беше позволил почивка след седем поредни старта. Всичко, от което се нуждаеше, бяха 36 минути на резервната скамейка.

Но на фона на радостта от въздействието на Майли и победата, която връща Нюкасъл в топ 6, Хоу брои цената на три нови контузии.

Нюкасъл играе със Съндърланд в ФА Къп в началото на януари. Но вече им е писнало от черни котки. Още един им пресече пътя, когато Фабиан Шар спря с разтежение на подколянното сухожилие за 14 минути. Той отиде да се присъедини към опашката пред стаята за лечение. Междувременно черната котка чакаше отстрани на терена.

Загубата на Шар означаваше, че четирима от обичайните петима задни играчи на Нюкасъл вече отсъстваха. Следобедът на импровизираната задна линия на теория беше много по-лесен, когато Хименес беше изгонен в 20-ата минута.

Неговият гръб във въздуха се сблъска с лицето на Шон Лонгстаф и след преглед на VAR жълтият картон беше променен на червен.

Нюкасъл се радваше на голове на Люис Майли, Мигел Алмирон и Дан Бърн, за да стигне до победата

Реферът Самуел Барот проверява, изгонвайки Раул Хименес от Фулъм след сблъсък с Дан Бърн

Люис Майли стана най-младият голмайстор на Нюкасъл във Висшата лига

Фулъм обаче показа подобрение с 10 души. Да, те оцеляха след уплаха, когато Антъни Гордън проби напречната греда и топката се отби през краката на Лонгстаф във вратата, но изглеждаха също толкова вероятно да грабнат преднината преди полувремето.

Техният най-добър шанс пристигна благодарение на Джоелинтън, който разцепи собствената си защита със заблуден пас и Алекс Иуоби избяга. Той обаче искаше твърде много време, за да събере мислите си и след като Дан Бърн се възстанови, за да упражни натиск, нисък удар на Иуоби беше спасен удобно от Мартин Дубравка.

Това черната котка скоро тръгна в преследване на Джоелинтън и подколянното му сухожилие изскочи в 36-ата минута. Тъй като Александър Исак също липсваше поради повтарящ се проблем със слабините, списъкът с контузени се разшири до двуцифрен брой, по-малко от 24 часа след като най-накрая влезе в едноцифрен брой. Дали всичко се дължи на лош късмет? Със сигурност не и, ако вече не бяха зададени въпроси за диагностика, лечение, рехабилитация и индивидуално натоварване, би трябвало да бъдат, особено когато толкова много проблеми са влошаване на стари или съществуващи наранявания.

Един от тези, които стартираха за първи път от повече от месец, Лонгстаф, имаше откриване на удара на полувремето, но вратарят Бернд Лено се справи добре, като атакува и блокира халфа удар от близка дистанция.

Вратарят спря още Гордън и Майли, преди последният да отбележи пробива в 57-ата минута. След това Алмирон реализира от близка дистанция в 64-та минута и Бърн се обърна, след като Лено спаси първоначалния му удар с глава. Играчът на мача Гимараеш центрира за Бърн и бразилецът беше невероятен през второто полувреме.

Въпреки това нямаше съмнение, че любимецът на родната публика. Луис Майли е един от тях.