Нюкасъл разби четирима Челси, след като вдигна голямо представяне през второто полувреме
Breaking News | 2023-11-25 | 20:31:04

Нюкасъл представи зашеметяващо представяне през второто полувреме, когато свраките спряха инерцията на Челси във Висшата лига с победа с 4-1 на Сейнт Джеймс Парк.

Грешката на Jamaal Lascelles от първото полувреме даде шанса на Raheem Sterling да отмени откриването на Alexander Isak с превъзходен пряк свободен удар, но капитанът на Newcastle даде преднина на своя отбор с топов удар с глава в часа.

След това Джоелинтън се нахвърли върху грешката на Тиаго Силва в деня, в който той стана най-старият полеви играч на сините в историята на 39 години и 64 дни.

Отличният Антъни Гордън направи добро соло усилие след седем минути, за да запечата гол огромна победа, перфектният отговор на поражението на свраките с 2-0 от Борнемут преди международната пауза.

Че беше постигнато без 13 старши играчи – Джо Уилок и Емил Крафт се присъединиха към списъка с жертви в навечерието на мача – това ще бъде източник на огромно удовлетворение за старши треньора Еди Хау.

По-голямата част от публиката от 52 227 си тръгна с усмивки лицата им, но се чудех какъв отбор Хоу ще може да играе срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига във вторник вечерта.

Мениджърът на Челси Маурисио Почетино, който беше видял своя отбор да отбелязва осем гола срещу Тотнъм и Манчестър Сити в предишните си два мача, изглеждаха като положително първо полувреме, което се разпадна в хаос с крайния защитник Рийс Джеймс, който получи заповедите си за марширане късно за две нарушения, за които може да се наложи жълт картон.

Нюкасъл водеше с 13 минути преди, когато Гордън повтори Кийрън Трипиър центрира отвъд далечната греда и извади младия Луис Майли на границата на наказателното поле чрез ловко докосване на Джоелинтън.

17- годишният плъзна прецизен пас в краката на Исак и нападателят се обърна умно, преди да стреля покрай вратаря Робърт Санчес.

Въпреки това, гостите се върнаха в това в рамките на 10 минути, когато, след като Ласел беше изгонен вътре в гостите ' половина, Николас Джаксън пусна Стърлинг в пространството, което беше освободил, и бягането на крилото към вратата беше спряно неправомерно от Трипиър.

Стърлинг пое отговорността за произтичащия пряк свободен удар и го прехвърли превъзходно над стената и в мрежата с Поуп, изправен на място – първият гол в лигата, който бе допуснал на Сейнт Джеймс за 383 минути футбол.