Нюкасъл задълбочава мизерията на Фулъм за купата, докато успява да спечели Купата на ФА
Breaking News | 2024-01-27 | 00:57:04

Нюкасъл показа признаци, че се връща към най-доброто от себе си, след като изхвърли Фулъм от Купата на ФА с победа с 2-0 на Крейвън Котидж.

Шон Лонгстаф вкара през първото полувреме, преди Дан Бърн да нанесе последния удар на хората на Марко Силва в двубоя от четвъртия кръг.

Нюкасъл, който игра за последно на 13 януари и е без победа в лигата през четири, изглеждаха свежи, тъй като причиниха още нещастия за купата на Фулъм, слагайки край на надеждите им за сребро след поражението им от Ливърпул на полуфинала на Карабао Къп по-рано тази седмица.

Перфектната вечер за нашите момчета Geordie! ⚫️⚪️ pic.twitter.com/WycRzFqVaK

— ФК Нюкасъл Юнайтед (@NUFC) 27 януари 2024 г.

The западен лондончани бяха небрежни в притежанието на топката и след като Марек Родак спаси съотборниците си с бързо обмислено спиране, за да откаже центриране на Киърън Трипиър, ​​опитът на Антъни Гордън от далечна дистанция не уцели целта, минавайки покрай лявата греда на вратаря на Фулъм.

Родриго Мунис получи рядък старт и бразилският нападател се възползва от възможността си, налагайки спасяване с върха на пръста на Мартин Дубравка, преди неговият обрат да накара Фабиан Шар да получи жълт картон на почивката след 21 минути.

Фулъм нямаше сплотеност, след като мениджърът Силва направи седем смени от XI, които играха при отпадането в сряда за Carabao Cup.

Страхотен шанс се изпроси за Нюкасъл, когато Александър Исак заобиколи вратаря, но не успя дръпнете спусъка навреме, докато топката изтича за гол-удар.