Обединението на Оби Топин с Никс идва след преминаването към ролята на резерва на Пейсърс
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-30 | 07:44:08

ОРЛАНДО, Флорида — Никс направиха една значителна промяна в своята ротация този сезон, като по същество замениха разменения резервен нападател Оби Топин с външен стрелец Донте ДиВинченцо.

Топин беше титуляр за Пейсърс, срещу които Никс ще се изправят в събота вечер в Гейнбридж Фийлдхаус, след като претърпяха втората си поредна загуба в петък срещу Меджик – докато не беше преместен на резервна роля за последните два мача – победи над Рокетс и Булс – след като Индиана изпусна шест от предишните си седем.

Ди Винченцо се премести в стартовия състав на Никс като стрелец на 8 декември на мястото на понижения Куентин Граймс.

Той отбелязваше средно 11,5 точки и хвърляше 48,3 процента от диапазона за 3 точки в 10 мача, преди да бъде задържан до две точки и да пропусне всичките пет опита от далечно разстояние срещу Меджик.

„Изобщо не мисля, че смених Оби. Виждал съм това много, но не мисля, че замених Оби, не мисля, че бях негов заместник“, каза Ди Винченцо преди загубата в петък. „Мисля, че бях някой, който беше на пазара на свободни агенти, когото смятаха за подходящ за своя отбор и можеха да се впишат безпроблемно, и мисля, че това се случи.“

Минутите на Ди Винченцо всъщност не са се променили драстично - 21,9 минути на мач след смяната на състава, в сравнение с 20,3 минути в първите му 20 изяви от пейката.

вижте също

knicks thibs no calls

Том Тибодо от Knicks се разгневи на длъжностните лица: „Писна ми от неповиквания

Но ДиВинченцо, който подписа четиригодишен договор на стойност 46,9 милиона долара като свободен агент през юли, постигна желания ефект като разпределител на пода, докато отговаряше за защита.

Според StatMuse общата му защитна оценка от 115,5 до 30 мача също е малко по-добра от тази на Граймс (119,4), който е служил като дефанзивен стопер, често защитавайки най-добрия офанзивен играч на противниковия отбор през първите му три сезона в НБА .

„Мисля, че той влезе и наистина стреля добре по топката, а неговата гъвкавост също е сила“, каза Том Тибодо. „Можете да поставите топката в ръцете му, можете да го играете извън топката. Пази добре. Той създава пространство за нас. Той играе бързо. Той може да създаде предимства за нас. Той може да се спусне от втората страна.“

Топин стартира в 27 от първите 28 мача на Пейсърс, включително бягане до финалите на турнира през сезона, като отбелязва средно 12,1 точки с 0,595 процента гол от игра по време на старта на Индиана 14-14.

Уендъл Картър младши (коляно) беше късна драскотина за Меджик.

Джерико Симс (глезен) остава аут, а Тибодо повтори казаното от него в сряда, че резервният център отбелязва „продължаващ напредък“ и „на корта, тренира, но все още не е съвсем там.“

Източник: nypost.com