Обобщение на НБА: Далас Маверикс грабна жизненоважна победа като гост с 96-93 над ЛА Клипърс
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-24 | 13:44:18

Лука Дончич имаше 32 точки и девет асистенции, а Кайри Ървинг добави 23 точки, докато Далас Маверикс взеха най-доброто от Лос Анджелис Клипърс 96-93 във втория мач от техните серии от плейофи от първия кръг, за да изравнят резултата 1-1.

Пи Джей Вашингтон вкара 18 точки, а Дерик Джоунс младши имаше 10 във вторник, когато Маверикс се възстановиха от двуцифрено поражение в първия мач, когато изоставаха с цели 29 точки и отбелязаха само 30 през първото полувреме.

Дончич и Ървинг комбинираха 19 от 44 (43,2 процента) в мача, след като се затрудниха в решаващото първо полувреме на първия мач в неделя, когато комбинираха пет от 19 (26,3 процента).

Ървинг направи три от четири наказателни удара през последните 12 секунди, за да подпечата победата.

Джеймс Хардън и Пол Джордж отбелязаха по 22 точки, тъй като Клипърс не успяха да се възползват от завръщането на Кауай Леонард.

Ленърд, който не беше играл от 31 март поради възпаление на дясното коляно, вкара 15 точки за 35 минути.

Серията се премества в Далас за трети мач в петък.

Пейсърс 125, Бъкс 108

Паскал Сиакам записа 37 точки, 11 борби и шест асистенции, когато Индиана изравни плейофната си серия от първия кръг на Източната конференция с впечатляваща победа над домакина Милуоки във втория мач.

Майлс Търнър добави 22 точки, седем борби, шест асистенции и три блокирани удара за шестия поставен Пейсърс, който прекъсна серия от загуби от 10 мача след сезона, датираща от 2018 г.

Деймиън Лилард вкара 34 точки, а Брук Лопес добави 22 за третия поставен Бъкс. Всеки играч отбеляза шест тройки. Милуоки отново остана без звездата Янис Адетокумбо, който е аут с контузия на прасеца.

Тимбъруулвс 105, Сънс 93

Джейдън Макданиелс вкара 25 точки при стрелба от 10 за 17 и Минесота се отдръпна от Финикс във втория мач от четвъртфиналните серии на Западната конференция в Минеаполис.

Майк Конли и Руди Гобер завършиха с по 18 точки за Минесота, която поведе с 2-0 в най-добрата серия от седемте.

Timberwolves спечелиха с двуцифрен резултат въпреки неравностойната вечер на Антъни Едуардс, който стреля три от 12 от игра и завърши с 15 точки.

Девин Букър поведе Слънцата с 20 точки при стрелба от шест за 13, въпреки че беше една за шест от диапазона за три точки. Кевин Дюрант завърши с 18 точки, а Брадли Бийл вкара 14, но двамата комбинираха 12 от 32 от игра.

Източник: aljazeera.com