„Обратно към най-лошото“: Мизерията на Манчестър Юнайтед продължава след мрачното поражение от Нотингам Форест
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-31 | 14:40:54

Това е една крачка напред и две назад за Манчестър Юнайтед през този сезон, тъй като отборът на Ерик тен Хаг последва вълнуващата си победа за завръщане над Астън Вила с още едно мрачно поражение, този път от застрашения от изпадане Нотингам Форест.

Беше още по-нещастна защита – определяща характеристика на сезона на Юнайтед досега – която даде на аржентинския национал Николас Домингес акра място в пеналта, за да изведе Форест да поведе след 64 минути.

Маркъс Рашфорд изравни Юнайтед наравно 12 минути преди края след грешка на вратаря на Форест Мат Търнър, но крехката защита на Тен Хаг беше пробита още веднъж само четири минути по-късно, когато Морган Гибс-Уайт завърши ловка контраатака, за да осигури победа с 2-1 и три решаващи точки в битката срещу изпадането.

Това беше втори мач на Юнайтед, откакто британският милиардер Джим Ратклиф сключи сделка за закупуване на 25% дял в клуба и ако завръщането на Юнайтед в Boxing Day срещу Вила му вдъхна известен оптимизъм занапред, поражението в събота бързо извади наяве огромната задача, която предстои него.

Дейвид Брейлсфорд, британски треньор по колоездене и спортен директор в компанията INEOS на Ратклиф, присъства на City Ground заедно с легендарния мениджър на Юнайтед Алекс Фъргюсън. И двамата със сигурност ще са си тръгнали много разочаровани.

Юнайтед вече е загубил девет от първите си 20 мача в лигата за сезон за първи път от 1989-90 г., според Opta, общо толкова поражения в лигата, колкото е претърпял през целия минал сезон.

След мача легендата на Юнайтед Гари Невил каза, че Манчестър Юнайтед „се върна към най-лошото си състояние“.

„Манчестър Юнайтед се върна към това, което е – непостоянен и ужасен“, каза той пред Sky Sports. „Те напускат терена като група победени. Феновете на Юнайтед зад вратата ще си тръгнат толкова разочаровани.

„Не съм много сигурен какъв е този отбор на Манчестър Юнайтед“, добави той. „Това е много труден часовник. Мисля, че всички приеха, че Ерик тен Хаг свърши много добра работа в първия си сезон.

„С новата собственост сър Дейв Брейлсфорд ще бъде на кратко наблюдение всяка седмица. Ще го видим да се появява там в режисьорската ложа.

„Той ще погледне какъв е този клуб, на и извън терена. Това, което вижда в този момент, няма да му хареса.

Невил добави, че сезонът на Юнайтед е „повече надолу, отколкото нагоре“ и че някои от представянията под ръководството на Тен Хаг през този сезон са „много под всичко, което трябва да се изисква на това ниво“.

Юнайтед събра само четири точки от възможни 15 в последните си пет мача в лигата, падайки до седмо място в таблицата и на девет точки зад Арсенал на четвъртото и последно място в Шампионската лига.

Отборът също така вече е извън Шампионската лига, завършвайки на последно място в група, която не беше особено трудна, и Купата на лигата, оставяйки ФА Къп единственият оставащ шанс на отбора да спечели сребро този сезон.

Юнайтед е единственият отбор в горната половина на Висшата лига с отрицателна голова разлика и само Бърнли и Шефилд Юнайтед, последните два отбора в лигата, са отбелязали по-малко голове от 22-те на Юнайтед този сезон.

Клубът е похарчил големи суми пари за играчи, които Тен Хаг искаше в отбора си, включително Андре Онана и Антони, но холандският мениджър не е по-близо до внедряването на някакъв претенциозен стил, отколкото когато пое юздите в началото на миналия сезон.

След като беше заменен по-малко от 10 минути след второто полувреме срещу Форест след поредното си слабо представяне, бразилското крило Антони завършва 2023 г. с общо един гол в 33 мача във Висшата лига.

В 21 мача и повече от 900 минути игра във Висшата лига този сезон Антони има нула голове и нула асистенции. Широко се съобщава, че Манчестър Юнайтед е платил 109 милиона долара за услугите му.

Невил каза, че резултатът и представянето означават, че Ten Hag сега е „под напрежение“.

„Няма съмнение в това. Те очевидно ще назначат тези три роли - главен изпълнителен директор, спортен директор и ръководител на подбора - всички те ще влязат, а останалите ще си отидат", каза той.

„Треньорът е този, който ще бъде най-големият им въпрос, винаги е във футболен клуб, защото не уволняваш лесно треньор.

„Те са извън Европа и са извън Carabao Cup. Те трябва да приберат своите играчи във форма и по някакъв начин да се опитат да прокарат футбола в Шампионската лига и да видят къде ще ги отведе.

„Но в момента те изглеждат добре и има шест или седем отбора, които са в много по-добра форма от тях. Изглежда на милиони мили.“

Източник: cnn.com