Odsonne Edouard подари изравнителен гол като сигурна точка на Кристъл Палас срещу Уест Хем
Breaking News | 2023-12-03 | 19:39:03

Горката защита на Уест Хям донесе точка на Кристъл Палас при равенство 1-1 на Лондонския стадион.

Чуковете водеха хубав гол от крилото на Гана Мохамед Кудус и се насочва към пета поредна победа във всички състезания.

Но гръцкият защитник на Уест Хем Константинос Мавропанос донесе подарък, когато неговият луд заден пас позволи на Одсон Едуар да изравни.

За пореден път неспособността на „чуковете“ да запазят чиста мрежа им коства – те постигнаха само една във Висшата лига този сезон.

Палас изглеждаше там за печалба, особено без атакуваща заплаха на Еберечи Езе, който получи контузия на глезена миналата седмица.

Но те бяха близо до откриване на резултата, когато Йоахим Андерсен засече с глава пряк свободен удар на Майкъл Олизе и Едуард стреля от воле встрани.

Въпреки това, Чуковете поведоха с първия си реален шанс след 13 минути.

Кудус започна движението, когато се завъртя от Уил Хюз в централния кръг и намери Лукас Пакета.

Бразилецът подаде топката към Джеймс Уорд-Проус, който прехвърли играта към Владимир Коуфал отдясно.

Чешкият краен защитник Коуфал дръпна топката обратно към Кудус, който продължи да бяга в зоната и простреля за първи път вратаря на Палас Сам Джонстън.

Джарод Боуен, който се върна в атаката на Уест Хям, след като пропусна два мача с удар с коляно, получен на мача в Англия, можеше да удвои преднината когато той засече топката на Найеф Агерд над горната част, но неговият опит за лоб не победи Джонстоун.

Палас беше близо до изравняване преди полувремето, когато ударът от фаул на Андерсен беше отразен от гърба на Едсон Алварес и заобиколи вратаря на домакините Алфонс Ареола.

Кудус отново имаше топката в мрежата моменти след почивката, но Томас Соучек беше в засада и пречеше на играта, когато замахна с ботуш към топката.

Едуард бе отстранен от удар с глава на Уорд-Проус под напречната греда, докато се опитваше да засече с глава центрирането на Марк Гуехи, но мигове по-късно дойде умът на Мавропанос.

Бившият защитник на Арсенал, само в отбора, тъй като Кърт Зума липсваше поради семеен проблем, изпрати заден пас без поглед право към пътя на Едуар.

Френският нападател не можеше да повярва на късмета си, докато вървеше напред, избягвайки Последно овладяване на Алварес и стрелба ниско в долния ъгъл.

Боуен можеше да спечели в добавеното време и да продължи неотдавнашната серия на Уест Хям от последен издихание, но насочи удара си с глава право към Джонстоун.