Оли Макбърни грабна Шефилд Юнайтед точка срещу Челси
Breaking News | 2024-04-07 | 21:57:34

Оли Макбърни грабна изравнителен гол в добавеното време, след като затрудненият Шефилд Юнайтед на два пъти дойде отзад, за да грабне точка при равенство 2-2 с Челси.

Откриването на Thiago Silva беше отменено от изравнителния гол на Jayden Bogle, но изглеждаше, че сините ще стигнат до максимум точки, когато Noni Madueke ги изведе с 2-1, само за McBurnie да изравни след смъртта.

Мениджърът на Шефилд Юнайтед Крис Уайлдър върна Макбърни и Бен Осбърн в титулярния състав, докато Иво Гърбич запази мястото си на вратата въпреки грешка, която доведе до гол на Ливърпул в четвъртък вечер.

Челси направи три промени до този, който започна победата им с 4-3 в средата на седмицата над Манчестър Юнайтед, като Силва, Мадуеке и Тревох Чалоба бяха извикани всички.

Силва отбеляза 100-ия си старт във Висшата лига с началния гол в 11-ата минута. Това беше далеч от убедителен удар, когато той срещна ъгъла на Конър Галахър от воле, но топката пропълзя точно в дясната греда на Грбич.

Домакините имаха първия си шанс, когато Макбърни пресече опит за подаване на Силва и върна топката към Бен Бреретън Диас, чието усилие от вътрешността на наказателното поле беше блокирано от защитник.

След това Густаво Хамер форсира спасяването на Джордже Петрович, стреляйки с изстрел, който накара вратаря да падне ниско до отляво, за да задържи топката навън.

Хамер беше архитектът на изравнителния гол на Блейдс, като изигра превъзходна топка, за да намери Богъл, чийто удар от тесен ъгъл от дясната страна на наказателното поле мина. Петрович.

Бреретон Диас заплаши малко след подновяването на играта, бягайки към защитата, преди да види удара си блокиран.

След това националът на Чили създаде страхотен шанс, изпращайки центриране, което беше с глава от ударния си партньор Макбърни под натиск от Чалоба.

Докато домакините продължиха да се наслаждават на добра игра, Хамер изпрати удар малко встрани от десния стълб на Петрович.

Madueke. възстанови преднината на Челси в 66-ата минута, като получи топката от Коул Палмър и се намеси навътре, преди да стреля покрай Грбич.

След това Палмър видя силен удар, обърнат над гредата от Грбич.

Николас Джаксън заплаши да изведе гостите по-напред, преди последен удар на Анел Ахмедходжич в зоната да потуши опасността.

Петрович трябваше да бъде напълно напрегнат, за да предотврати въртящия се удар с глава на Джак Робинсън в заключителните етапи .

Но изравняването дойде в третата минута на добавеното време, когато ударът с глава на Хамер беше избит от Камерън Арчър на пътя на Макбърни, който стреля в мрежата от близко разстояние.