Оли Макбърни запази хладнокръвие от мястото, за да грабне точка на Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2024-01-21 | 22:17:33

Дузпата на Оли Макбърни в 13-ата минута на добавеното време донесе равенство 2-2 на Шефилд Юнайтед срещу Уест Хем в драматичен край на Брамал Лейн.

Чуковете изглеждаха, че са спечелили, когато ударът на Джеймс Уорд-Проус в 79-ата минута ги изведе напред, след като първият гол на Максуел Корнет за клуба беше отменен с дебютно усилие на новоприетия на Блейдс Бен Бреретън Диас.

Но реферът Майкъл Солсбъри отсъди, че вратарят на Уест Хям Алфонс Ареола е фаулирал Макбърни в осмата минута на добавеното време и още пет минути по-късно, когато Ареола беше заменен от Лукаш Фабиански, нападателят на Блейдс хладнокръвно отбеляза от 12 ярда да спечели точка.

Шефът на Хамърс Дейвид Мойс беше бесен от решението, тъй като неговият отбор загуби две точки, което щеше да ги накара да намалят разликата от четворката на Висшата лига.

Това беше кулминацията на пълен с екшън край на мача, като Риан Брустър беше изгонен за Шефилд Юнайтед и Владимир Коуфал последва за Уест Хям в отделни инциденти. те остават със седем точки изоставане в подножието на таблицата и нито един отбор в историята на Висшата лига не е оцелял с толкова малко точки на този етап от сезона.

Хората на Крис Уайлдър започнаха с аплодисменти, но не успяха да затруднят Запада Гол на Хам и гостите скоро започнаха да намират дупки в другия край.

Чуковете продължиха напред със следващата си смислена атака в 28-ата минута.

Ингс пусна на Куфал отдясно и след това върна топката, когато намери джоб на пространство на границата на зоната. Ударът му беше блокиран от Джак Робинсън, но той падна идеално за Корне, за да вкара гол в далечната греда.

Това беше незапомнящ се момент за котдивоареца, който най-накрая счупи пацата си при 31-ия опит.

Чуковете надушиха кръв и бяха лишени само за секунда от смело блокиране на Джейдън Богъл, за да откаже Ингс.

Това се оказа важно, тъй като Бреретън Диас отбеляза първия си гол във Висшата лига, за да изведе нивото на домакините в 44-та минута.

Обнадеждаващият удар с глава на Арън Тръсти в наказателното поле намери Уил Осула на далечната греда и неговият стрелящ удар с глава бе избит от Ареола право на пътя на нападателя на Чили, който се разби от шест ярда.

Той трябваше да празнува втори 12 минути след подновяването на играта, но направи лош пропуск в златен момент.

Джеймс МакАти го изчисти и той затвори вратата без никой друг около себе си, той изглеждаше решен да отбележи, но удари прахосно встрани.

Имаше усещането, че това може да е решаващо и така се оказа, тъй като гостите получиха дузпа в 11-та минута оставащо нормално време, когато Гюс Хамер препъна Ингс.

Уорд-Проуз никога нямаше да направи нищо друго освен да развълнува мрежата, докато насочваше усилията си право в средата.

Шансовете на домакините да се върнат в мача изглеждаха сериозно затруднени в добавеното време, тъй като на Брустър беше показан червен картон за влизане срещу Емерсън Палмиери след проверка на ВАР.

Но това беше само началото от драмата, когато Куфал получи втория си жълт картон за по-малко от четири минути и фаулът доведе до отсъждането на дузпа за Блейдс. Ареола се намеси, но не успя, вместо това се блъсна в Макбърни.

Реферът посочи мястото и след дълго забавяне, когато Ареола излезе контузен, Макбърни отбеляза от мястото.