Оли Уоткинс спаси късна точка за Астън Вила в Борнемут
Breaking News | 2023-12-03 | 19:38:04

Оли Уоткинс стигна до сензационно и драматично изравняване в 90-ата минута, когато Астън Вила изостана два пъти, за да спаси равенството 2-2 срещу Борнемут.

Вила изглеждаше, че се насочва към шокираща загуба на южния бряг, докато Уоткинс не се нахвърли върху центриране на резервата Муса Диаби, за да вкара 13-ия си гол за сезона със страхотен удар с глава назад.

Домакините, които спечелиха три от предишните си четири мача, започнаха ярко и поведоха заслужено в 10-ата минута, с малко помощ от защитника на Вила Диего Карлос.

Карлос играеше твърде небрежно отзад и подаде топката право към Райън Кристи, който инстинктивно даде на Антоан Семеньо, за да избие уверено долния ъгъл от 12 ярда.

Семеньо беше близо до удвояване на преднината на Черешите, но ударът му от тесен ъгъл бе задържан от интелигентно спасяване от краката на вратаря на Вила Еми Мартинес.

Противоположният номер на Мартинес Нето вече се беше справил добре, за да завърти удара на Дъглас Луис от 25 ярда, когато Леон Бейли изравни с превъзходен самостоятелен гол в 20-ата минута.

Уоткинс, който бе преминал през късен фитнес тест, пусна топката към Бейли от дясното крило и националът на Ямайка танцува в пространството в наказателното поле, преди да се извие с левия крак зад отчаяния Нето.

Вила си помисли, че е поела моменти по-късно, когато Карлос вкара странично от близка дистанция, но голът с право беше отменен след продължителна проверка на VAR, тъй като Лукас Дине беше в засада при натрупването.

p>

Семеньо, който имаше късмета да избегне втори жълт картон за издърпване на Бейли, след като вече беше жълт картон, принуди още едно отлично спасяване от Мартинез с пронизителен удар през лицето на вратата, след като се справи с импровизираната смяна на десния бек Езри Конса.

Мартинес отново беше на разположение, за да избие удара на Доминик Соланке от упор, когато нападателят на Борнемут изглеждаше сигурен, че ще отбележи от центрирането на Кристи, докато отборите изравняваха на полувремето.

Нямаше да се отрече Соланке седем минути след второто полувреме, когато той стреля обратно на Борнемут със седмия си гол за сезона.

Милош Керкез проби добре отляво, преди да фиксира паса в краката на Соланке, който направи пирует от Пау Торес, преди да надхвърли Мартинез.

Соланке имаше златен шанс да увеличи преднината в 63-ата минута, но не успя да победи Мартинез от четири ярда, след като Маркус Таверние изнесе топката докрай път от собствената си половина до границата на наказателното поле на Вила.

Заместникът на Вила Джон Дюран беше на сантиметри от изравняването 18 минути преди края, когато неговият удар, отразен от границата на наказателното поле на Борнемут, уцели дясно- ръчен пост.

Но точно когато Борнемут изглеждаше, че се бори за победата, активира намиращия се във форма Уоткинс, за да спаси част от плячката.